“Kurbads” galvenais treneris Macijevskis: “Esmu gandarīts par izcinīto titulu”

0 Komentāru
“Kurbads” galvenais treneris Macijevskis: “Esmu gandarīts par izcinīto titulu”
Guntis Lazdāns

“Kurbads” komandas hokejisti “Optibet” Hokeja līgas (OHL) jeb Latvijas čempionāta virslīgas finālsērijas ceturtajā mačā spēlēja pašaizliedzīgi, neskatoties uz to, ka rezultāts sērijā bija jau 3-0, sarunā ar žurnālistiem teica valsts čempiones galvenais treneris Aleksandrs Macijevskis

“Kurbads” komanda sestdien Jelgavā nodrošināja uzvaru Latvijas čempionāta virslīgas finālsērijā, par valsts čempioni tiekot kronēta otro gadu pēc kārtas.

Finālsērijas ceturtajā mačā “Kurbada” vienība ar rezultātu 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) viesos pārspēja “Zemgale”/LLU komandu, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-0.

“Esmu gandarīts par izcīnīto titulu. Bija grūta un interesanta sezona. Prieks, ka uzvarējām un es sev ko pierādīju. Izslēgšanas turnīrā nav vieglu sēriju – ir traumas, spiediens, uztraukums un viss pārējais,” stāstīja Macijevskis.

Pirms sestdienas mača “Kurbads” sērijā bija vadībā ar 3-0. Pērn finālā tādā pašā situācijā bija “Mogo”, bet “Kurbads” uzvarēja četrus mačus pēc kārtas un kļuva par Latvijas čempioni.

“Neskatītājiem uz rezultātu, spēlējām no maiņas uz maiņu, tas arī deva rezultātu. Esmu pateicīgs spēlētājiem, ka viņi bija motivēti, gatavi strādāt un cīnīties līdz galam,” skaidroja Macijevskis.

“Kurbada” hokejisti šosezon piedalījās arī Kontinentālajā kausā, gūstot starptautiski spēļu pieredzi.

“Latvijas čempionātā ir sešas komandas, ir psiholoģiski grūti visu laiku spēlēt pret vieniem un tiem pašiem pretiniekiem. Spēlēšana Kontinentālajā kausā deva lielu plusu. Tā bija ļoti laba pieredze, turklāt ieguvām pārliecību,” teica Macijevskis.

Par finālsērijas vērīgāko spēlētāju tika atzīts “Kurbada” vārtsargs Uldis Čalpa, kurš sērijas ceturtajā mačā nostāvēja “sausā”.

“Uldža pierādīja visiem, ka viņš ir labs vārtsargs. Viņš svarīgākajā brīdī izdarīja visu, lai mēs izcīnītu titulu. Visi hokejisti bija vērtīgi priekš komandas, visi spēlēja savu lomu līdz pašam galam,” atzīmēja Macijevskis.

Tikmēr Jelgavas komandas galvenā trenera vietas izpildītājs Valērijs Kuļibaba secināja, ka “Zemgale”/LLU hokejist spēlēja labi, bet neizmantoja savus momentus.

“Šodien bijām pelnījuši vismaz 1-2 vārtiņus, lai pagarinātu sēriju,” teica Kuļibaba, nenoliedzot, ka pretī bija ļoti spēcīga komanda. “”Kurbads” nokomplektēta no gandrīz pašiem labākajiem spēlētājiem, kuri šobrīd pieejami Latvijā. Meistarības salikums bija lielāks nekā mums.”

Tiesa, viņš atzīmēja savu hokejistu cīņassparu.

“Nežēlīgi cīnījāmies visās spēlēs, nevienu par brīvu neatdevām. Mūsu komandas spēlētāji atdeva visu, nepadevās nevienu sekundi. Savācām komandā īstus vīrus, kuri tuvākajos gados ar šādu darbu to nopelnīs. Salīdzinot ar pagājušo gadu, esam gājuši uz priekšu. Turpināsim strādāt uz augstākiem mērķiem,” stāstīja Kuļibaba.

“Komandai ir kodols, savācām ļoti labus spēlētājus ar gribasspēku, raksturu un atdevi. Viņi mīl hokeju, viņi ir vislabākie. Domājam tikai pastiprināties,” teica treneris.

Sezona sākumā Jelgavas komandu vadīja Haralds Vasiļjevs, taču veselības problēmu dēļ šosezon nevarēja turpināt darbu pie vienības stūres.

“Domās visu laiku bijām kopā ar viņu. Tas ir kopīgs darbs,” uzsvēra Kuļibaba.

Pusfināla sērijā “Kurbads” ar 4-1 apspēlēja “Liepāja”/”Optibet” hokejistus, kamēr “Zemgale”/LLU ar 4-2 pieveica regulārā čempionāta labāko komandu “Mogo”, kas šosezon triumfēja arī Latvijas kausa izcīņas finālā.

0 Komentāru