KHL nākamajā sezonā zem klajas debess būs savs ”Winter classic”

0 Komentāru
KHL nākamajā sezonā zem klajas debess būs savs ”Winter classic”
Foto: AFP/SCANPIX

Helsinku “Jokerit” un Sanktpēterburgas SKA komandu spēle 2. decembrī, kas notiks Somijas galvaspilsētā zem klajas debess, varētu tikt labots Kontinentālās hokeja līgas (KHL) viena mača apmeklētības rekords, vēsta līga.

“Jokerit” komanda nākamajā sezonā svinēs savu 50. jubileju, līdz ar to komanda vēlas šo svinību ietvaros aizvadīt īpašu spēli, par maču zem klajas debess vienojoties ar Somijas galvaspilsētas mēriju. Tikmēr KHL otrdien atklāja šī mača nianses, norādot, ka ledus laukums tiks uzcelts Helsinku centrā esošajā Kaisaniemi parkā, kur atrodas arī Botāniskais dārzs.

Cīņa, kura KHL desmit gadu vēsturē būs pirmā zem klajas debess, notiks 2. decembrī, un plānots, ka mačam tiks uzbūvēts laukums ar 18 000 skatītāju vietām, piedevām lielākā daļa no tām būs stāvvietas. Ja uz spēli tiks izpārdotas visas biļetes, tad tas būs jauns KHL čempionāta viena mača apmeklētības rekords. Zīmīgi, ka “Jokerit” jau ceturtdien sāks tirgot biļetes uz decembrī gaidāmo cīņu.

Nākamajā sezonā tiks svinēta Somijas hokeja 100 gadu jubileja, tāpēc zem klajas debess 5. decembrī notiks arī viens vietējā čempionāta mačs, bet viss šis pasākums ir nodēvēts par “Helsinku Ledus izaicinājumu”. KHL čempionātā “Jokerit” piedalās kopš 2014. gada, bet pēdējās divās sezonās komandu pārstāvējis Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda.

“Jokerit” aizvadītajā sezonā KHL Rietumu konferencē ieņēma astoto vietu, bet Gagarina kausa izcīņas pirmās kārtas sērijā ar 0-4 zaudēja Maskavas CSKA komandai. Tikmēr Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa pārstāvētā SKA kļuva par KHL čempioni, pie Gagarina kausa tiekot otro reizi komandas vēsturē.

Līdz šim KHL čempionātā neviena spēle zem klajas debess nav notikusi, taču šādi mači ir ierasta lieta Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kā arī nereti tiek aizvadīti arī citās līgās. KHL pirmajā sezonā “atklātā” laukumā notika Zvaigžņu spēle, hokejistiem savu meistarību demonstrējot Kremļa laukumā, Maskavā, izveidotā ledus laukumā.

0 Komentāru