Karsums izrauj Latvijas hokeja izlasei grūtu uzvaru pār Japānu

0 Komentāru
Karsums izrauj Latvijas hokeja izlasei grūtu uzvaru pār Japānu
Foto: F64

Latvijas hokeja valstsvienība Liepājā notiekošā Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) turnīra pirmajā spēlē ceturtdien grūtā cīņā ar 5:4 (3:2, 1:0, 1:2) pieveica Āzijas spēcīgāko komandu Japānu.

Kaut Latvija laukumā dominēja lielāko daļu mača, uzvaras vārtus vien divas minūtes pirms pamatlaika beigām guva Mārtiņš Karsums. Tāpat divus vārtus iemeta Edijs Brahmanis, bet pa reizei atzīmējās Aleksejs Širokovs un Mārtiņš Cipulis.

Latvijas izlase maču iesāka ar izteiktu pārsvaru un 12. minūtē, otro reizi spēlējot vairākumā, atklāja rezultātu, kad ātrajā uzbrukumā Aleksejs Širokovs aizlauzās līdz vārtiem un ripa nokļuva vārtos no japāņa kājas. Tomēr jau pēc desmit sekundēm Japāna panāca 1:1, kad Sjunsuke Šigeno netraucēts ieraidīja ripu vārtos no pašas priekšas.

Foto

Drīz Latvija nopelnīja nākamo vairākumu un 14. minūtē to ar spēcīgu un precīzu metienu no vārtu priekšas realizēja Brahmanis, tomēr pēc nepilnas pusotras minūtes vairākumu ātri realizēja arī Japāna, kad izcēlās Seidži Takahaši, panākot izlīdzinājumu 2:2. Pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem Latvijas hokejisti ļoti aktīvi devās uzbrukumā un 16. minūtē Cipulis guva vārtus, kad bija pirmais pie vārtsarga atsistas ripas. Līdz ar to pēc rezultatīvas pirmās trešdaļas mājinieki atradās vadībā ar 3:2.

Otrās trešdaļas astotajā minūtē Latvija pirmoreiz ieguva mačā divu vārtu pārsvaru, kad ātro uzbrukumu ļoti eleganti izspēlēja Brahmanis un trešdien ģimenes pieaugumu sagaidījušais Kaspars Daugaviņš, precīzi metot pirmajam no viņiem. Kaut pirmās trešdaļas beigās un otrajā trešdaļā Latvija nopelnīja trīs noraidījumus pēc kārtas, tie visi tika izturēti. Latvija kopumā laukumā darbojās daudz drošāk un pēc 40 spēlētām minūtēm bija vadībā ar 4:2.

Izšķirošās trešdaļas sākumā Japānas izlase nopelnīja trīs noraidījumus un Latvijai bija iespēja gandrīz minūti sacensties piecatā pret trijiem. Šajā laikā reizi pēc Brahmaņa metiena japāņu vārtus glāba vien konstrukcija, tomēr rezultāts nemainījās. Ko nepaveica Latvija, izdarīja Japāna – trešdaļas 12. minūtē Takafumi Jamašita samazināja deficītu. Pēc nieka sešām sekundēm Latvijas izlasi mazākumā atstāja Georgijs Pujacs un arī šo iespēju viesi realizēja – Go Tanaka panāca izlīdzinājumu 4:4.

Vēlreiz vadību Latvija atguva tieši divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pēc Daugaviņa piespēles nekļūdīgi meta Karsums. Pēdējās sekundēs Japānai bija izteikts pārsvars, tomēr Latvija noturēja laimīgu uzvaru. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukts Daugaviņš.

Otrajā turnīra pirmās kārtas spēlē ceturtdien Baltkrievija vien ar 1:0 uzvarēja Itāliju. Turpinājumā piektdien Latvija spēkosies pret Baltkrieviju, bet sestdien turnīru noslēgs ar maču pret Itāliju.

0 Komentāru