Kanādiešu medijs TSN: Latvijai ir labākie hokeja fani pasaulē

2 komentāri
Kanādiešu medijs TSN: Latvijai ir labākie hokeja fani pasaulē
EDIJS PĀLENS, LETA

Viens no Kanādas populārākajiem sporta medijiem TSN savā portālā pirms pāris dienām ievietojis rakstu par Latvijas izlases hokeja faniem un to, ka mūsu fani ir paši labākie pasaulē.

Raksts (pilnu tekstu lasi: ŠEIT) kļuvis populārs arī starp Latvijā dzīvojošajiem un sociālajā tīklā “Facebook” saņēmis gana daudz ”dalīties ar draugiem”.

TSN autors Kevins Prats savā rakstā, kas veidots bloga stilā un balstīts vairāk vai mazāk uz viņa personisko pieredzi, stāsta, ka ar Latvijas hokeja izlases faniem pirmo reizi sastapies 2017. gada pasaules čempionātā Vācijā.

Esot bijusi pirmā čempionāta diena, un viņš apmēram deviņos no rīta gājis cauri Ķelnei. Pilsēta bijusi ļoti klusa, vienīgie cilvēki, kas pārvietojās pa ielām, bija suņu saimnieki, izveduši savus mīluļus rīta pastaigā.

Tomēr tad kanādietis dzirdējis skaļus saukļus, pirmā doma esot bijusi, ka tā var būt kāda politiska demonstrācija, tomēr, pieejot tuvāk, žurnālists sadzirdējis saukli: ”Latvija! Latvija!”.

Apmēram 200 Latvijas fanu 3 stundas pirms čempionāta pirmās spēles (plkst. 12.15 mūsu izlase spēlēja pret Dāniju) sapulcējušies kādā pilsētas laukumā un ar pudelēm rokās jau ķēruši ”festivāla” sajūtu. Un viņi bija vienīgie cilvēki uz ielām. Prats gan neesot sapratis, ko fani saka viens otram, bet iedotie ”pieci” un apskāvieni esot izteikuši visu. Draudzīga, ballītes atmosfēra valdījusi jau pašā rīta agrumā.

Autors uzsvēris, ka Latvijas fani lietojot alkoholiskos dzērienus diezgan lielā apjomā, tomēr tas tiek darīts ar nodomu, lai ”uzturētu ballīti dzīvu”. Tāpat mūsu fani esot ļoti draudzīgi, uzvedība esot adekvāta, neskatoties uz promilēm asinīs. Viss tiek darīts ar apdomu.

Tas, kādēļ Latvijā hokejs ir tik populārs un daudziem cilvēkiem ir kā reliģija, kanādietim skaidrs neesot, jo atrodamies starp divām Baltijas valstīm (Igaunija un Lietuva), kur hokejs tik populārs nav. Tomēr skaidrs viņam ir tas, ka faniem no Latvijas sirds ir īstajā vietā un atbalstīt savu izlasi viņi ir gatavi gan priekos, gan bēdās.

Šis, protams, ir viena cilvēka viedoklis, tomēr latvieši arī paši noteikti gribētu piekrist, ka, neskatoties uz to, ka esam mazākā valsts pasaules čempionātā, tribīnēs vienmēr būs labi dzirdami: ”Latvija! Latvija!” un ”Sarauj!”. Prieks redzēt, ka to novērtē arī citi.