Kanādas izlases hokejists O’Reilijs: Girgensons ieteica pāris Rīgas restorānus

Pievienot komentāru
Kanādas izlases hokejists O’Reilijs: Girgensons ieteica pāris Rīgas restorānus
Foto: AP/ SCANPIX

Latviešu hokejists Zemgus Girgensons savam komandas biedram Nacionālās hokeja līgas vienībā Bufalo “Sabres” Raienam O’Reilijam ieteicis pāris restorānus, ko apmeklēt Rīgā, kamēr Kanādas valstsvienība uzturas Latvijas galvaspilsētā, žurnālistiem atklāja kanādietis.

Latvijas hokeja izlase otrdien “Arēnā Rīga” aizvadīs pārbaudes maču ar Kanādas izlasi, kuras rindās būs arī NHL spīdeklis Konors Makdeivids. Tieši viņš izraudzīts par kanādiešu kapteini pasaules čempionātā, kamēr viens no viņa palīgiem būs O’Reilijs.

“Ļoti liels gods pārstāvēt savu valsti. Vienmēr ir patīkami, ka treneru korpuss uztic šādus pienākumus, tas šo brīdi padara vēl īpašāku. Degu nepacietībā pierādīt, ka varu būt viens no komandas līderiem,” pēc pirmdienas treniņa žurnālistiem teica O’Reilijs. “Katru gadu mūsu komanda ir citādāka. Daudz jaunu spēlētāju, līdz ar to nezinām, ko sagaidīt. Ar katru treniņu esam arvien saliedētāki. Jā, komanda ir gados jauna, bet tajā pat laikā tas piedod nelielu ātrumu.”

“Latvijas izlasi zinu jau no iepriekšējiem pasaules čempionātiem. Tā ir stipra komanda, kas ļoti smagi strādā, kā arī ir enerģiska un darīs visu, lai uzvarētu,” izteicās “Sabres” uzbrucējs.

Šajā sezonā 27 gadus vecais O’Reilijs 81 spēlē atzīmējās ar 24 vārtiem un 37 rezultatīvām piespēlēm, būdams “Sabres” otrais rezultatīvākais hokejists.

Bufalo komandas uzbrucējs uzslavēja “Arēnas Rīga” ledu, norādot, ka tā kvalitāte ir laba. “Domāju, uz spēli viss būs labi sagatavots. Arēnā ir mājīgi, viss ir labi nodrošināts. Laba vieta, kur gatavoties [pasaules čempionātam].”

“Rīgā mums ļoti patīk, bijām vakariņās uz pāris restorāniem. Esmu pārsteigts, ka gandrīz visi šeit runā angliski. Patīkami, ka var sarunāties ar cilvēkiem, visi šķiet draudzīgi,” apmierināts bija O’Reilijs. “Zemgus [Girgensons] teica, lai izbaudu pilsētu, un ieteica pāris restorānus un vietas, ko vajag apmeklēt. Pēc tam, kad viņam paziņoju, ka došos uz Rīgu, viņš bija priecīgs un nedaudz palīdzēja.”

Girgensons gan šajā pavasarī Latvijas izlasē nespēlēs, jo viņam jāsaved kārtībā veselība.

“Zemgus ir ļoti labs hokejists un daudz var no sevis piedāvāt. Ļoti žēl, ka viņš nevarēs spēlēt pasaules čempionātā un parādīt savu labāko sniegumu. Nedaudz zinu arī Bobu Hārtliju, viņš prot izveidot saliedētu komandu. Viņš ir labi pastrādājis ar Latvijas izlasi,” uzskata O’Reilijs.

Zīmīgi, ka tieši otrdienas mačs pret Latviju kanādiešiem būs vienīgā pārbaudes spēle pirms pasaules čempionāta, bet O’Reilijs uzsvēra, ka komanda turnīram ir gatava.

“Esam pietiekami atpūtušies un pēc ledus treniņiem atguvuši savu fizisko formu, kas ir ļoti svarīgi, jo pasaules čempionāts ir ilgs turnīrs. Jo tuvāk ir turnīrs, jo vairāk uzlabojam savu spēli,” izteicās uzbrucējs. “Rītdienas spēle būs interesanta. Noteikti būs laba atmosfēra, jo latviešiem ļoti patīk hokejs. Sagaidāms, ka mājinieki cīnīsies līdz galam un būs smagi. Visu vajadzēs nopelnīt pašiem.”

Pasaules čempionātā, kas sāksies jau piektdien, Latvijas izlase Herningā spēlēs vienā grupā ar Kanādu, Somiju, ASV, Vāciju, Norvēģiju, mājinieci Dāniju un Dienvidkoreju. Četras labākās komandas tiks ceturtdaļfinālā.