Kanāda pēc piecu gadu pārtraukuma iekļūst pasaules čempionāta finālā

0 Komentāru
Kanāda pēc piecu gadu pārtraukuma iekļūst pasaules čempionāta finālā
Foto: AFP/LETA

Kanādas hokeja izlasei sestdien pirmo reizi kopš 2009. gada izdevās sasniegt pasaules čempionāta finālu. Kanādas valstsvienība sestdien pusfināla mačā ar 2:0 pieveica turnīra saimnieci Čehiju.

Ar spēles sākumu pārsvars piederēja kanādiešiem, kuri arī atklāja šīs cīņas rezultātu, kad jau devītajā minūtē izcēlās viens no šī turnīra rezultatīvākajiem hokejistiem Teilors Hals. Pirmās trešdaļas laikā neviena vienība vārtus neguva, bet 30.minūtē Kanāda izvirzījās vadībā arī ar 2:0, kad čehu vārtsargu Ondržeju Pavelecu pārspēja Džeisons Speca.

Otrās trešdaļas izskaņā Čehijai gan izdevās gūt vārtus, taču tiesneši tos neieskaitīja, jo tobrīd vārtsarga laukumā atradās viens no čehu hokejistiem. Noslēdzošajā periodā mājiniekiem piederēja liels pārsvars, kas ļāva radīt vairākus bīstamus momentus pie kanādieša Maika Smita sargātajiem vārtiem, tomēr iekarot viņa cietoksni Čehijai tā arī neizdevās. Pamatlaika izskaņā mājinieki nomainīja Pavelecu pret sesto laukuma spēlētāju

Līdz ar to Kanāda pēc vēl viena panākuma izcīnīšanas turpina pretendēt uz Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) nupat izveidoto naudas balvu viena miljona Šveices franku (960 000 eiro) apmērā, ko pasniedz komandai, kas pasaules čempionāta mačos izcīnījusi tikai uzvaras un paveikusi to pamatlaikā. Kanādiešu rēķinā šī turnīra ietvaros tagad ir jau deviņi panākumi deviņos mačos.

Kanāda par pasaules čempioni pēdējo reizi kļuva 2007.gadā, pēc tam divus gadus pēc kārtas iegūstot sudrabu.

0 Komentāru