Kanāda Pasaules kausa pusfinālā pārspēj Znaroka un Vītoliņa trenēto Krieviju

Kanādas hokeja izlase sestdien Toronto pateicoties teicamam sniegumam trešajā periodā ar 5:3 pārspēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krievijas valstsvienību, iekļūstot Pasaules kausa izcīņas finālā.

Kanādiešiem divus vārtus guva Breds Maršāns, bet pa reizei precīzi bija Sidnijs Krosbijs, Korijs Perijs un Džons Tavaress. Krosbijs atdeva arī divas rezultatīvas piespēles, bet maiņa Maršāns – Krosbijs – Patrīss Beržerons kopā nopelnīja septiņus rezultativitātes punktus.

Rezultātu pirmajā periodā atklāja Krosbijs, bet otrajā trešdaļā iniciatīvu pārņēma Krievija, jo Ņikita Kučerovs 29.minūtē panāca izlīdzinājumu, bet Jevgēņijs Kuzņecovs vēl pēc astoņām minūtēm panāca jau 2:1 Krievijas labā. Tiesa, minūti vēlāk Maršāns atjaunoja neizšķirtu un otrajā atpūtā abas komandas devās pie neizšķirta rezultāta 2:2.

Pēdējais spēles nogrieznis sākās ar Kanādas ofensīvu, deviņu minūšu laikā gūstot trīs vārtus, kad precīzi meta Maršāns, Perijs un Tavaress. Krievijas centieni atspēlēties bija nesekmīgi, jo viņiem trešos vārtus izdevās iemest tikai deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām, kad izcēlās Artemijs Panarins.

Finālā Kanāda tiksies ar Zviedrijas un Eiropas izlases pusfināla spēles uzvarētājiem, kuri tiks noskaidroti svētdien.