Joprojām nav skaidrs, kas būvēs Pasaules čempionātam Rīgā nepieciešamo hokeja halli

2 komentāri

Pēc pusotra gada Rīgā jāuzņem pasaules hokeja čempionāts. Lai to varētu izdarīt, jāuzbūvē jauna, pamatīga ledushalle. Taču arvien nav skaidrs, kas to darīs un cik tas izmaksās.

Atbildīgās amatpersonas apgalvo, ka čempionāta rīkošana Latvijā pagaidām vēl nav apdraudēta, taču termiņi kļuvuši ļoti saspringti.

Šonedēļ Daugavas stadiona hokeja halles būvnieku bija paredzēts paziņot jau otro reizi. Pirmajā iepirkumā pieteicās tikai viens pretendents, kurš halli uzbūvēt bija gatavs par vairāk nekā 19 miljoniem eiro, kas ir gandrīz uz pusi vairāk nekā projektam atvēlēts. Uzreiz pēc tam tika izsludināts jauns konkurss. Tā uzvarētāju vajadzēja paziņot otrdien. Taču tas nenotika. Lai gan no pieciem kandidātiem, divi atbilst iepirkuma kritērijiem, viens no tiem ir ārzemju, tādēļ šobrīd jāpieprasa par to papildu informācija.

“Mums ir jāpieprasa iepirkuma likuma noteiktajā kārtībā ziņas par, pirmkārt, pretendenta nodokļa parāda neesamību. Un otrs bez šaubām, ir jānoskaidro viņa patiesā labuma guvēji, ” skaidro “Daugavas Stadions” valdes loceklis Guntis Zālītis.

Tas uzņēmuma jāizdara līdz septembra sākumam. Par iepirkuma procedūras ievilkšanos bažas izrāda arī Latvijas hokeja federācija, jo hokeja halle tiem ir nepieciešama jau pirms gaidāmā čempionāta Rīgā – 2021. gada februārī. Tad plānots aizvadīt starptautisku turnīru, kā laikā federācija vēlas pārliecināties, ka viss strādā un halle ir derīga arī lielā čempionāta vajadzībām.

“Ja mēs runājam par projekta realizācijas laiku, tad šobrīd nākamais solis ir, cik ilgā vai īsā laikā Daugava stadionam izdosies noslēgt līgumu. Jo ir skaidrs, ka būvniecības periods ir vismaz 18 mēneši un līdz ar to katra nedēļa, diena, nemaz nerunājot par mēnesi, šo procesu var ietekmēt. Ja līgums ir līdz pirmajam septembrim, es gribētu teikt un cerēt, ka tas ir iespējams. Ja ir ilgāk, tad, protams, ir jautājumi, ” stāsta LHF sporta direktors Edgars Buncis.

Projekta pasūtītāji atzīst, ka termiņi ir saspringti, taču norāda, ka joprojām tajos ir iespējams iekļauties.

“Ņemot vērā to, ka būvniecība plus projektēšana ir noteikta 18 mēneši, mēs saprotam, ka šobrīd mēs vēl paspējam uz 21. gada 1. februāri. Protams, ka ņemot vērā iepirkuma likumu var parsūdzēt. Tad jābūt konkrētam iemeslam. Bet šobrīd mēs esam izksatījuši visu iepirkumu dokumentāciju pietiekošo skrupulozi un patlaban neredzam iemeslu, kāpēc varētu pārsūdzēt, ” uzskata Zālītis.

Trešdien Latvijā ieradās Starptautiskās hokeja federācijas pārstāvji un hokeja federācija cerēja, ka jau tad tiem varēs paziņot labo vēsti par skaidru halles būvniecību. Hokeja federācija gan norāda, ka halles celtniecība ir tikai viens no jautājumiem, kas steidzami jārisina. Vēl arī jādomā, kā risināt problēmas ar vīzu režīmu, kas mums ir ar otru čempionāta rīkotājvalsti – Baltkrieviju. Ir arī citi jautājumi, kuru risināšanai jānotiek valdības līmenī.
2 komentāri