“Islanders” vārtsargs Lēners: Es esmu mentāli slims, bet neesmu mentāli vājš

Pievienot komentāru
“Islanders” vārtsargs Lēners: Es esmu mentāli slims, bet neesmu mentāli vājš

Emocionālu runu pagājušajā naktī notikušajā NHL sezonas balvu pasniegšanas ceremonijā sniedza Ņujorkas “Islanders” vārtsargs Robins Lēners.

Kā zināms, Lēners ieguva Bila Mestertona balvu, kas tiek piešķirta par neatlaidīgumu un ziedošanos hokejam. Pagājušajā sezonā zviedrs cīnījās ar nopietnām mentālās veselības problēmām un atkarībām, taču pēc trim sezonām Bufalo “Sabres” viņš pievienojās Ņujorkas “Islanders”, kur aizvadīja negaidīti labu sezonu.

Vārtos regulārajā sezonā Lēners stājās 46 spēlēs, atvairot 93,0% pretinieku metienu, kā arī vidēji spēlē ielaižot 2.13 ripas. Tikmēr astoņās izslēgšanas spēlēs vārtsargam 93,6% atvairīti metieni un divas vidēji ielaistas ripas. Izslēgšanas spēlēs “Islanders” nokļuva līdz otrajai kārtai, pirmajā salīdzinoši negaidīti pārspējot Pitsburgas “Penguins” un tad zaudējot citai sezonas pārsteiguma autorei – Karolīnas “Hurricanes”.

Īpašajā runā Lēners pateicās savai sievai un citiem sev tuviem cilvēkiem, kā arī izcēla savu mentālās veselības faktu. “Man nav kauns teikt, ka es esmu mentāli slims, taču tas nenozīmē, ka esmu mentāli vājš, ” atzina zviedru vārtsargs.


Interesanti, ka Lēners bija arī salīdzinoši tuvu Vezinas balvai, kuru piešķir sezonas labākajam vārtsargam, balsojumā ieņemot trešo vietu.