”Islanders” gūst trīs vārtus pēc kārtas un izlīdzina rezultātu sērijā pret ”Lightning”

USA TODAY SPORTS/SCANPIX

Nacionālās hokeja līgas Stenlija kausa izcīņas pusfinālā neizšķirtu 2-2 sērijā panākusi Ņujorkas “Islanders”, kas savā laukumā ar 3:2 pieveica Tampabejas “Lightning”. Visus trīs vārtus ņujorkieši iemeta otrajā trešdaļā.

Pirmajā periodā laukumā dominēja “Lightning”, viesiem šajā spēles nogrieznī izdarot par septiņiem metieniem vairāk (11-4) nekā pretiniekiem, kā arī neizmantojot vienu skaitlisko vairākumu. Turpretim otrajā trešdaļā situācija laukumā mainījās, iniciatīvu visnotaļ strauji savās rokās pārņemot mājiniekiem, kurus sestajā minūtē ar metienu pretkustībā vārtu labajā devītniekā vadībā izvirzīja Džošs Beilijs – 1:0.

Pēcāk trešdaļas 14. minūtē Andreja Vasiļevska atvairīto ripu vārtos trieca Metjū Barzals (2:0), savukārt 163 sekundes līdz perioda izskaņai Mets Mārtins burzmā vārtu priekšā panāca 3:0. “Lightning” šo vārtu guvumu apstrīdēja, pieprasot “trenera izaicinājumu”, tomēr aizmugure uzbrukuma laikā netika fiksēta.

Stenlija kausa čempione “Lightning” parādīja raksturu, trešās trešdaļas sākumā atgūstot divus vārtus (2:3) – izcēlās Breidens Points un Tailers Džonsons. “Islanders” minimālo pārsvaru gan atlikušajā laikā noturēja, atpakaļ uz Tampu dodoties ar divām uzvarām kabatā. Zīmīgi, ka pēdējās sekundēs par galveno varoni kļuva “Islanders aizsargs Raiens Puloks, kurš, atrodoties uz ceļiem, neļāva ripai ieslīdēt Ņujorkas kluba tukšos vārtos.