IIHF oficiāli piedāvā Rīgā un Minskā gaidāmo pasaules čempionātu sākt divas nedēļas vēlāk

Pievienot komentāru
IIHF oficiāli piedāvā Rīgā un Minskā gaidāmo pasaules čempionātu sākt divas nedēļas vēlāk
ROMĀNS KOŠAROVS, F64

Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) oficiāli piedāvā Rīgā un Minskā gaidāmo 2021.gada pasaules čempionātu sākt divas nedēļas vēlāk.

IIHF apsver čempionātu sākt pāris nedēļas vēlāk – nevis 7., bet gan 21.maijā, savukārt čempioni tiktu noskaidroti 6.jūnijā. Jaunie datumi vēl jāapstiprina IIHF Kongresā, kas attālinātā formātā norisināsies 24.jūnijā.

Jau iepriekš tika ziņots, ka čempionātu vēlas pārcelt pāris nedēļas uz priekšu ar cerībām, ka tajā varēs piedalīties Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji.

“Ir skaidrs, ka daudzās augstākā līmeņa līgās sezona sāksies vēlāk. Mums ir jācenšas pielāgot savs grafiks, lai Eiropas līgām dotu papildu dienas pabeigt sezonu,” IIHF citē organizācijas prezidenta Renē Fāzela teikto.

Jau ziņots, ka IIHF veikusi izmaiņas 2021.gada pasaules čempionāta grupu sadalījumā, tādējādi Kanādas izlase spēlēs Rīgā, bet Krievija – Minskā. Nākamgad Rīgā B grupā spēlēs Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna, bet Minskā A grupā cīnīsies Baltkrievija, Krievija, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija un Lielbritānija.

Šī gada pasaules čempionātam bija jānotiek Cīrihē un Lozannā, bet meistarsacīkstes tika pilnībā atceltas. Sākotnēji pastāvēja iespēja, ka šī gada rīkotāja varētu uzņemt nākamā gada čempionātu, tomēr Šveice no tādas opcijas atteicās.

2022.gadā turnīru vajadzētu uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai.

Rīga un Minska 2017.gada maijā notikušajā balsojumā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi. Rīgā un Minskā notiks grupu turnīri un pa diviem ceturtdaļfināliem, bet pusfināli un fināls tiks aizvadīti Baltkrievijas galvaspilsētā.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā, kamēr Minskā turnīrs notika 2014.gadā.