Hokeja līdzjutēji zibakcijā dzied himnu pie Brīvības pieminekļa

1 komentārs
Hokeja līdzjutēji zibakcijā dzied himnu pie Brīvības pieminekļa
Foto: f64

Kopīga dziedāšana valsts simtgadības zīmē sestdien notika pie Brīvības pieminekļa – tur nodziedāto himnu pievienos digitālā kopdziedājuma vietnē “Izdziedam 100”.

Aptuveni 50 cilvēku sestdienas rītā sapulcējās Brīvības pieminekļa pakājē, lai veiktu savu ierasto tradīciju – pirms Latvijas izlases pirmās spēles hokeja pasaules čempionātā kopīgi nodziedāt valsts himnu.

Līdzjutēji sacensību līdzpārdzīvojumiem jau bija gatavi – līdzi bija paņemti karodziņi, bungas un cita fanu atribūtika.

“Atbalstīt Latvijas izlasi. Tā ir tradīcija. Atbalstīsim šeit uz vietas, šoreiz nolēmām nebraukt,” atklāj viena no fanēm.

“Mēs vienmēr esam gatavi atbalstīt savējos puišus. Šī tradīcija dziedāt himnu nav pirmā reize, vienkārši skaisti,” piebilda Anita un Vadims.

Nodziedātā himna būs saglabāta par piemiņu nākamajā paaudzēm – ierakstu ievietos vietnē “izdziedam100.lv” un dāvās Latvijai simtgadē kā daļu no garākā digitālā kopdziedājuma.

Ints Teterovskis
diriģents

Ja par himnu runā, tā ir tautas lūgšana. Sākotnēji tā bija kā dziesma. No sākuma bija divējādas domas, vai traktēt kā dziesmu. Galvenais jau tas, ka cilvēki to dzied ar lepnumu, var just, ka tā nav tikai dziesma, ka tas ir daudz vairāk.

“Izdziedam 100” ir interaktīva mūzikas platforma, kurā līdz pat novembrim būs pievienoti vairāk nekā 200 latviešu nozīmīgākie skaņdarbi. Ikviens ir aicināts izdziedāt sev iemīļotākās dziesmas, tā veidojot dāvanu Latvijai simtgadē – digitāli garāko kopdziedāšanu pasaulē.

Pēc zibakcijas dziedošie līdzjutēji kopīgi devās uz fanu māju Ķīpsalā, kur uz lielajiem ekrāniem vēroja spēli pret Norvēģiju.

1 komentārs