HK Kurbadam trīs reizes lielāks budžets nekā tuvākajām konkurentēm virslīgā

0 Komentāru
HK Kurbadam trīs reizes lielāks budžets nekā tuvākajām konkurentēm virslīgā
Foto: LETA

Pēdējo trīs gadu Latvijas hokeja virslīgas vicečempionei Ogres Kurbads šosezon būs trīs reizes lielāks budžets nekā tuvākajām konkurentēm, bet kā vienīgo mērķi zeltu izvirzījusi arī Mogo komanda, otrdien tika pausts čempionāta jaunās sezonas prezentācijas pasākumā.

Jaunā virslīgas sezona sāksies otrdien ar Prizmas un Rīgas dueli, savukārt dienu vēlāk nūjas krustos pērnās sezonas finālisti Kurbads un Liepāja. Kopumā šosezon dalībai turnīrā pieteikušās septiņas komandas, kas aizvadīs piecu apļu turnīru, sešām labākajām sasniedzot play-off cīņas.

Šogad virslīgu atstājusi pagājušās sezonas pastarīte Rīga 99/Tukums, bet augstāko komandu sabiedrībā atkal ar divām komandām spēlēs sporta skola Pārdaugava, jo vienībai Prizma pievienosies arī Pārdaugava.Latvijas Hokeja federācija (LHF) prezentācijas pasākumā pauda prieku, ka virslīgā atgriezušies vairāk nekā desmit hokejisti, kuri iepriekšējo sezonu pavadīja, piemēram, Centrāleiropas valstu līgās vai citu valstu zemākajos čempionātos. Tie ir tādi spēlētāji kā Mārtiņš Raitums, Mārtiņš Gipters, Jānis Ozoliņš, Andrejs Smirnovs un Krišs Lipsbergs.

Kā mērķi čempiona titulu šogad izvirzījušas Kurbada un Mogo komandas, bet pagājušās sezonas spēcīgākā vienība Liepāja vēlas cīnīties par labāko trijnieku. Tiesa, ja Kurbads atklāja, ka vienības budžets ir ap 300 000 eiro, Mogo pauda, ka tās budžets ir 100 000 eiro apmērā.”Mērķi mums ir paši augstākie – cīnīties par Latvijas čempiona titulu, un tam arī ir atbilstoši komplektēts sastāvs,” par Kurbada komandas 20.sezonu izteicās tās pārstāvis Jānis Šīraks. “Par galveno treneri kļuvis Rodrigo Laviņš, kurš jau aktīvi darbojas. Aizgājuši astoņi spēlētāji, piemēram, Gatis Gricinskis un Artūrs Mickēvičs, bet kodols saglabāts. Savukārt kā papildinājums vārtsargu līnijā piesaistīts Raitums, aizsardzībā – Gipters, bet uzbrukumā – līgas pagājušās sezonas vērtīgākais spēlētājs Bruno Zabis. Sastāvs būs konkurētspējīgs, un ceram, ka šoreiz izdosies sasniegt mērķi.”

Zīmīgi, ka pirms pagājušās sezonas Kurbads kā minimālo mērķi nosauca trešo vietu, tomēr sezonas laikā vienības ambīcijas auga un izdevās sasniegt finālu, kurā gan saspringtā septiņu spēļu sērijā tika zaudēts Liepājai. Šosezon no Kurzemes komandas Kurbads ieguvis tās lielāko zvaigzni Zabi. Kurbads cer 21.septembrī Rumbulā ielikt pamatakmeni savai hokeja hallei un no nākamās sezonas mājas spēles jau organizēt tur. Savukārt kā galveno iemeslu iespaidīgajam budžetam Kurbads nosauca faktu, ka ar pašreklāmas aktivitātēm izdevies piesaistīt jaunus atbalstītājus.

“Arī mums mērķi ir visaugstākie,” uzsvēra Mogo komandas ģenerālmenedžeris Elvis Želubovskis. “Pagājušajā sezonā palikām trešie, tāpēc esam veikuši pārmaiņas, papildinot sastāvu. Tāpat mēģināsim aizstāvēt Latvijas kausa titulu. Šosezon no mums aizgājuši brāļi Edgars un Miks Lipsbergi, bet vietā nākuši Ozoliņš, Juris Ziemiņš, Smirnovs, Birziņš un Krišs Lipsbergs.”Kā stāstīja Želubovskis, savā hokeja hallē (bijusī LSPA halle) viņi sāks spēlēt un trenēties no 1.oktobra.

Arī Liepāja uzsvēra, ka tās kodols ir saglabājies, bet pauda, ka ar šo sastāvu labprāt cīnītos par trijnieku. Tikmēr Kontinentālajā kausā vienība konkrētus mērķus nav izvirzījusi, bet vēlas nostartēt pēc iespējas labāk.”Šogad startējam ar divām komandām, lai dotu iespēju jauniešiem spēlēt, jo Rīgā nav daudz komandu,” pauda Prizmas galvenais treneris Ēriks Miļuns, atgādinot, ka Rīga ir unikāla pašvaldība, jo neatbalsta savas pilsētas komandas. “Cenšamies ar minimāliem ieguldījumiem cīnīties par medaļām. Līdzekļus, ko citas komandas atvēl jaunu spēlētāju iegādei, mēs – savu spēlētāju attīstībai. Mūsu galvenais mērķis nav iegūt titulu, bet gan uzvarēt katru spēli.”

0 Komentāru