Hjūzs pārspēj Ovečkina rekordu, ASV sagrauj Kanādu un izcīna U18 PČ bronzu

TWITTER

Par U18 pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēju kļuvusi ASV izlase, kas ar 5:2 sagrāva Kanādu. Ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlies NHL drafta favorīts Džeks Hjūzs, pārspējot Aleksandram Ovečkinam piederošo U18 čempionātu rezultativitātes rekordu.

Pirmajā periodā abas komandas apmainījās ar vieniem vārtu guvumiem, taču otrajā periodā ASV kanādiešu vārtos salādēja trīs ripas, panākot 4:1. Vārti un piespēle otrajā trešdaļā Džekam Hjūzam, kas ļāva uzstādīt jaunu U18 pasaules čempionātu rezultativitātes rekordu.

Līdz šim tas piederēja Vašingtonas “Capitals” uzbrucējam Aleksandram Ovečkinam, kurš to uzstādīja tālajos 2002. (18 punkti) un 2003.gada (13 punkti) čempionātos.

Tikmēr vēl 17 gadus vecais Hjūzs 2018.gada čempionātā izcēlās 12 punktiem, taču šogad tiem pieskaitīja vēl 20.

Sešas minūtes pirms spēles beigām 5:1 panāca Kems Jorks, taču sešas sekundes pirms mača beigu signāla otros vārtus Kanādas izlasei guva Neitans Legare.

Šovakar par zeltu cīnīsies Krievijas un Zviedrijas izlases.