Hārtlijs stāsta par kautiņu treniņā, darba piedāvājumiem un komandas mērķiem

0 Komentāru
Hārtlijs stāsta par kautiņu treniņā, darba piedāvājumiem un komandas mērķiem
Foto: F64 ()

Latvijas hokeja izlases jaunais galvenais treneris Bobs Hārtlijs vēlas hokejistiem iemācīt uzvarētāju garu, lai uz maijā gaidāmo pasaules čempionātu izlase dotos kā uzvarētāji, nevis tūristi, trešdien pēc pirmā treniņa pie valstsvienības stūres pauda kanādiešu speciālists.

Pašlaik 56 gadus vecais Hārtlijs par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts pagājušā gada izskaņā, parakstot līgumu pēc sistēmas 1+1.

“Darīšu visu, ko spēšu. Strādājam jau kopš svētdienas, tikāmies ar Latvijas Hokeja federācijas (LHF) pārstāvjiem, hokejistiem. Esmu iepriecināts par spēlētāju degsmi. Šāda veida treniņos hokejistiem pietrūkst koncentrēšanās, bet šoreiz tā nebija. Esmu ļoti apmierināts ar to, ko redzēju. Hokejisti uzmanīgi klausījās visu treniņa laiku,” pirmos iespaidus atklāja Hārtlijs.

Foto

Hārtlijs Rīgā uzturēsies līdz 19. februārim, un tajā laikā plānojis apmeklēt divas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Rīgas “Dinamo” mājas spēles, kā arī 17. februārī paredzēto “Optibet” sporta bāra Latvijas kausa finālu. Kanādas speciālists 15. februārī plānojis organizēt arī semināru Latvijas treneriem par darba plānošanu un darba analīzi.

“Vēlamies noteikt virzienu, kurā strādāsim. Marta sākumā atgriezīšos Latvijā. Komandai pievienosies hokejisti no KHL un citām līgām, kā arī no Ziemeļamerikas, un ar katru dienu kļūsim stiprāki. Neierados, lai tikai dotos uz pasaules čempionātu. Ierados, lai pārstāvētu Latvijas valsti,” uzsvēra kanādietis.

Pirmais treniņš – pirmais incidents

Pirmais izlases treniņš neiztika bez incidentiem. Jau tā pirmajās minūtēs izkāvās uzbrucējs Juris Upītis un aizsargs Ralfs Freibergs.

“Viņi ir labi draugi. Tas ir tāpat kā divi brāļi kautos par rotaļlietu smilšu kastē. Viņi pēc tam par to pasmējās. Tas piedeva dzirkstelīti, bet katru treniņu to nevēlētos redzēt,” minēja Hārtlijs, kuram piebalsoja arī LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols. “Sagaidīju, ka hokejisti smagi cīnīsies par vietu sastāvā,” teica Koziols.

Hārtlijs bija ļoti apmierināts ar pirmajā treniņā redzēto, turklāt viņš vēlētos hokejistos ieaudzināt uzvarētāja garu.

“Uzvara ir galvās. Ja jau pašā sākumā netic uzvarai, tad tās nebūs. Pasaules čempionātā cīņas uzvarētāju nenosaka valsts iedzīvotāju skaits, bet gan uzvarētāja mentalitāte,” kuram bijuši citi darba piedāvājumi, bet viņš piekrita strādāt tieši ar Latvijas izlasi.

Hārtlijs par darba piedāvājumiem

“Brīdī, kad zvanīja Viesturs, man bija trīs darba piedāvājumi. Man ir ļoti svarīgi, ka strādāju ar kompetentiem cilvēkiem. Runājot ar Viesturu un Aigaru, sapratu, ka viņi ir ļoti lepni darot savu darbu. Arī es izpētīju situāciju. Man bija saruna arī ar Tedu Nolanu. Lai gan abi esam strādājuši NHL, esam atšķirīgi. Viņš man palīdzēja saprast Latvijas hokeju. Nekad nespēlēju, lai zaudētu. Ja spēlētu, lai zaudētu, tad šo ziemu pavadītu Floridā zem palmām. Ļoti vēlos izcīnītas uzvaras ar Latvijas izlasi, sniegt savu pieredzi, kā arī palīdzēt jaunajiem hokejistiem,” stāstīja Hārtlijs.

Kā atzīmēja pieredzējušais speciālists, viņam ir svarīgi, lai hokejisti parādītu sevi pēc iespējas labāk.

“Hokejisti bija laimīgi pēc treniņa, smaidīja. Strādāsim katru dienu, lai palīdzētu viņiem kļūt labākiem individuāli un kā komandai. No izlases vēlos redzēt ātru spēli ar saspēlēm. Tajā pat laikā vēlamies spēlēt aizraujošu hokeju ar intensīvu spēli,” secināja Hārtlijs.

“Jums vajadzētu redzēt to, ko LHF ieguldījusi spēlētājos un apstākļos. Tas ir ļoti tuvu NHL līmenim. Ja ciena cilvēkus, tad viņi to novērtē un dod savu devumu atpakaļ. Ne jau mēs gūsim vārtus un bloķēsim metienus, to darīs tikai hokejisti,” atzīmēja Hārtlijs.

“Censties būt tikai labiem ir izcilības ienaidnieks. Jācenšas sagatavot pēc iespējas konkurētspējīgāku komandu. Uz Ķelni nebrauksim kā tūristi vai piedzīvot zaudējumus,” uzsvēra Hārtlijs.

0 Komentāru