Hārtlijs: No darba “Avangard” klubā uz Latvijas izlasi pārslēgties nav grūti

0 Komentāru
Hārtlijs: No darba “Avangard” klubā uz Latvijas izlasi pārslēgties nav grūti
LETA

No darba Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Omskas “Avangard” uz Latvijas izlasi pārslēgties nav grūti, teica valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs.

Latvijas valstsvienība šobrīd gatavojas kārtējam pasaules čempionātam un trešdien un ceturtdien “Arēnā Rīga” aizvadīs pārbaudes mačus ar Krievijas izlasi. Pēc veiksmīgas debijas sezonas KHL čempionātā, kur ar “Avangard” tika sasniegt Gagarina kausa fināls, otrdien pirmo treniņu ar Latvijas izlasi aizvadīja Hārtlijs.

“Vienmēr patīkami atgriezties Latvijā. Nepārtraukti sazinājos ar [Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretāru] Viesturu Koziolu un komunicēju ar vairākiem spēlētājiem,” žurnālistiem pēc nodarbības teica Hārtlijs. “Sezonas laikā man bija iespēja sekot līdz vairākiem hokejistiem, jo arī viņi spēlēja KHL.”

“Par sastāvu trešdienas spēlei pret Krieviju izlemsim pēc nākamā treniņa. Šobrīd tas ir skaidrs par 95%, bet to paziņosim pēc noslēdzošās nodarbības,” izteicās kanādietis.

Hārtlijs vēl atturējās spriest, cik šī gada izlases sastāvs varētu būt spēcīgāks par pagājušo gadu.

“To redzēsim tikai pēc pasaules čempionāta. Līdz tam tās ir tikai spekulācijas, bet tai pat laikā mēs cenšamies sastāvam piesaistīt labākos pieejamos spēlētājus. Ar šādām problēmām saskaras katra nācija – ir hokejisti, kuri grib un kuri negrib spēlēt izlasē. Mums šie lēmumi ir jārespektē,” atzina Hārtlijs. “Jau iepriekš bijām plānojuši, ka treniņnometne šogad nebūs tik apjomīga kā iepriekš. Ar “Avangard” mums bija laba sezona, turklāt ar spēlētājiem izlasē esmu jau trešo gadu, un viņi zina sistēmu. Artis Ābols ar mani strādā jau trīs gadus, tāpēc neuzskatu to par problēmu.”

Hārtlijs prombūtnes laikā ar izlasi strādāja viņa asistenti Ābols, Edgars Masaļskis un Valērijs Kuļibaba.

“No darba “Avangard” klubā uz izlasi nav grūti pārslēgties. Tu esi pavārs gan mājās, gan restorānā, tāpat kā dziedāt tu vari visur. Tas pats ir ar trenera arodu,” salīdzināja Hārtlijs.

Biļetes uz šīs nedēļas spēlēm ar Krieviju var iegādāties “www.bilesuserviss.lv”.

Pēdējās pārbaudes spēles Latvijas nacionālajai valstsvienībai paredzētas 3. un 4.maijā izbraukumā pret Šveici.

Pasaules čempionāts Slovākijā sāksies 10.maijā, bet Latvijas valstsvienība Bratislavā tiksies ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas nacionālajām izlasēm. Iekļūstot četru labāko komandu pulkā, izlase garantēs dalību ceturtdaļfinālā.

0 Komentāru