Girgensons kļuvis par NHL Visu zvaigžņu spēles balsojuma līderi

0 Komentāru
Girgensons kļuvis par NHL Visu zvaigžņu spēles balsojuma līderi
Foto: AP/SCANPIX

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons no Bufalo Sabres komandas sestdien kļuvis par Nacionālās Hokeja līgas Visu zvaigžņu spēles līdzjutēju balsojuma absolūto līderi.

Balsojumā latvietis apsteidzis Monreālas Canadiens komandas aizsargu Pernelu Karlu Subanu un Pitsburgas Penguins uzbrukuma zvaigzni Sidniju Krosbiju. Starp balsojuma 13 vadošajiem spēlētājiem 12 pārstāv Canadiens, Penguins un Čikāgas Blackhawks komandas.

Par Girgensona izvirzīšanos balsojuma pirmajā vietā plaši raksta Ziemeļamerikas mediji, kas tajā izceļ lielos Latvijas līdzjutēju nopelnus.

“Esmu redzējis rezultātus. Man ar to ir mazs sakars, jo ne jau es balsoju,” paudis latvietis. “Tie ir līdzjutēji manās mājās. Mums tur ir daudz traku hokeja fanu.”

“Latvijas līdzjutēji pilnīgi noteikti atbalsta savus sportistus,” izteicies Sabres komandas galvenais treneris Teds Nolans, kurš iepriekš vadīja arī Latvijas valstsvienību. “It īpaši mīlēti tiek hokejisti – tā tas bija arī ar Artūru Irbi un Sandi Ozoliņu. Jaunajā paaudzē viņu vietu ieņem Girgensons. Nebrīnītos, ja balsis nāk no Latvijas, taču esmu drošs, ka pavisam drīz par viņu balsos arī Ziemeļamerikā.”

Līdzjutēju balsošana ilgs līdz 1.janvārim, bet no fanu balsīm tiks izraudzīts viens vārtsargs, divi aizsargi un trīs uzbrucēji, kamēr pārējos Visu zvaigžņu spēles dalībniekus izraudzīsies līga. No vienas IP adreses dienā drīkst nobalsot desmit reizes.

Girgensons šobrīd aizvada savu otro sezonu NHL, kur 24 mačos guvis septiņus vārtus un izpildījis sešas rezultatīvu piespēli, kas dod otro vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot Taileram Enisam.

Visu zvaigžņu spēle nākamā gada 25.janvārī norisināsies Kolambusā. Šis paraugmačs nav norisinājies jau divus gadus, jo pirms diviem gadiem to atcēla lokauta dēļ, bet šogad tas nenotika Soču olimpisko spēļu dēļ.

0 Komentāru