Girgensons ar aktīvu darbu izkārto sev vārtu guvumu; Merzļikins piedzīvo kārtējo neveiksmi

AP/SCANPIX

Pagājušās nakts Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlēs ar sezonas ceturto vārtu guvumu izcēlās Zemgus Girgensons, savukārt kārtējo neveiksmi piedzīvoja Elvis Merzļikins. Pieklājīgu spēles laiku komandas uzvarā laukumā pavadīja Teodors Bļugers.

Bufalo “Sabres” vairākkārt atspēlējās, taču papildlaikā atzina Vankūveras “Canucks” pārākumu (5:6). Girgensons laukumā pavadīja 12:45 minūtes, gūstot komandas ceturtos vārtus, izdarot divus spēka paņēmienus un spēli noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Precīzs latviešu hokejists bija otrā perioda 13.minūtē, kad ar aktīvu darbu un komandas biedru palīdzību izcīnīja ripu pie borta un pēcāk ar spēcīgu metienu raidīja to augšējā stūrī. Girgensonam tas bija sezonas ceturtais vārtu guvums un septītais punkts (4+3).

Pie sezonas septītās iespējas sākt spēli Kolumbusas “Blue Jackets” vārtos tika Elvis Merzļikins, taču uzvara atkal izpalika, šoreiz atzīstot Floridas “Panthers” pārākumu (1:4).

Latviešu vārtsargs atvairīja 23 no 26 pretinieku metieniem, turklāt pirmo ripu nācās ielaist jau 18.sekundē. Līdz ar to sezonas griezumā Merzļikins vidēji spēlē ielaidis 3,30 vārtus un atvairījis 89,4% pretinieku metienu.

Tikmēr Teodora Bļugera Pitsburgas “Penguins” izbraukumā pārspēja Detroitas “Red Wings” (5:3). Latviešu centra uzbrucējs laukumā pavadīja 17:05 minūtes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu metienu, izdarīja divus spēka paņēmienus, uzvarēja astoņos no 16 iemetieniem (50%), kā arī maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.