Girgensonam trešie vārti pēdējās četrās spēlēs, Bļugeram un Balceram zaudējumi

AP/SCANPIX

Ceturtdienas nakts Nacionālajā hokeja līgas spēlē ar sezonas devīto vārtu guvumu izcēlies Zemgus Girgensons, sekmējot Bufalo “Sabres” trešo panākumu pēc kārtas, tikmēr zaudējumus piedzīvojušas Teodora Bļugera un Rūdolfa Balcera pārstāvētās komandas.

Jau ziņojām, ka lielisku sniegumu “Blue Jackets” vārtos turpina rādīt Elvis Merzļikins, palīdzot komandai turpināt uzvaru sēriju.

Salīdzinoši veiksmīgs periods arī “Sabres”, kas izbraukumā ar 4:1 pārspēja vienu no Rietumu konferences līdervienībām Dalasas “Stars”. Girgensons laukumā pavadītajās 18:36 minūtēs mačam pielika spilgtu punktu, desmit sekundes pirms beigu sirēnas iemetot ripu tukšos vārtos.

Tāpat latviešu hokejists izcēlās ar  vienu spēka paņēmienu un bloķētu metienu, kā arī gandrīz trīs aizvadītām minūtēm mazākumā un pozitīvu lietderības koeficientu +1. Gūtie vārti Girgensonam bija devītie sezonā un trešie pēdējās četrās spēlēs.

Četru panākumu sērija pārtrūka Pitsburgas “Penguins”, kas izbraukumā atzina Bostonas “Bruins” pārākumu (1:4).

Teodors Bļugers laukumā pavadīja 14:58 minūtes, kuru laikā vienreiz meta pa vārtiem, bloķēja pretinieka metienu, izdarīja spēka paņēmienu, uzvarēja 53% iemetienu (10 no 19), taču spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Devīto neveiksmi pēc kārtas piedzīvoja Otavas “Senators”, kas ar 2:4 piekāpās Lasvegasas “Golden Knights”.

Lai gan pirms spēles bija paredzēts, ka Rūdolfs Balcers paliks rezervē, plānus mainīja komandas līdera Žana Gabriela Pažo trauma. Latviešu hokejists laukumā pavadīja 9:04 minūtes, izpildot divus spēka paņēmienus un saglabājot neitrālu lietderības koeficientu.