Latvijas hokeja izlase 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu (OS) kvalifikācijas turnīra pirmajā mačā Rīgā ceturtdien ar 8:1 (2:1, 3:0, 3:0) sagrāva Austriju, tādējādi turpinot cīņu par Olimpiādi.

Divus vārtus Latvijas izlases labā guva Kaspars Daugaviņš, bet pa vienam precīzam metienam Andra Džeriņa, Roberta Bukarta, Ronalda Ķēniņa, Mika Indraša un Rodrigo Ābola kontā. Savā otrajā mačā pieaugušo valstsvienības sastāvā ar vārtu guvumu atzīmējās arī Mārtiņš Dzierkals.

Foto

Jau spēles sākumā austrieši vairākas reizes apdraudēja Latvijas izlases vārtu drošību, taču uzdevumu augstumos bija Gudļevskis. Pēc nospēlētām piecām minūtēm latviešiem ilgi izdevās noturēties pretinieku zonā, un izlases kapteinis Daugaviņš atklāja spēles rezultātu. Pēc Indraša piespēles Daugaviņš no iemetienu apļa izdarīja spēcīgu metienu, ko Austrijas izlases vārtsargs Dāvids Kikerts nespēja apturēt.

Nedaudz vairāk kā pusminūti pēc vārtu guvuma Arvīdam Reķim bija jādodas uz noraidītu soliņa, taču mājinieki mazākumu izturēja, turklāt Gintam Meijam bija iespēja izslidot vienatnē pret Kikertu, taču pretinieki to neļāva izdarīt. Tiesa, pēc mazākuma izturēšanas trešdaļas vidū nevajadzīgu noraidījumu par pretinieka grūšanu apmalē nopelnīja Zemgus Girgensons.

Tomēr otrais mazākums pēc kārtas Latvijas izlasei izvērtās veiksmīgs, jo Džeriņam pēc izgājiena uz pretinieku vārtiem izdevās dubultot mājinieku pārsvaru. Minūti vēlāk jau Latvijai bija iespēja spēlēt piecatā pret četriem austriešiem, taču viena vīra pārsvaru laukumā mājinieki neizmantoja. Turklāt trīs minūtes pirms trešdaļas beigām mājinieki pirmo reizi bija spiesti kapitulēt, jo Tomass Hundertpfunds saņēma ripu vārtu priekšā un raidīja to Gudļevska sargātajā mūrī.

Nākamajā uzbrukumā latviešiem bija iespēja atjaunot divu vārtu pārsvaru, taču Miķeļa Rēdliha metiens lidoja garām pretinieku vārtiem. Perioda beigās aktīvāki bija Latvijas izlases spēlētāji, bet pēc abpusējām saķeršanām Ronalds Ķēniņš tika noraidīts par rupjību. Mazākumā Mārtiņš Karsums centās izlauzties uz pretinieku vārtiem, taču tika kavēts, tādējādi komandas līdz perioda beigām turpināja spēlēt ar četriem laukuma spēlētājiem katra.

Trešā perioda pirmajā minūtē Laurim Dārziņam un Džeriņam izdevās izgājiens divatā pret vienu austriešu aizsargu, taču šis uzbrukums netika rezultatīvi noslēgts. Turpinoties aktīvai spēlei mājinieku izpildījumā, tika nopelnīts vairākums. Nevienādos sastāvos laukuma saimnieki izdarīja tikai vienu metienu pa pretinieku vārtiem, rezultātu uz tablo atstājot nemainīgu.

Tomēr pēc periodā nospēlētām piecām minūtēm Girgensons pretinieku zonā uzvarēja iemetienā un atstāja ripu Bukartam, kurš zibenīgi to raidīja austriešu vārtos, liekot uzgavilēt Arēnas Rīga tribīnēm. Pusotru minūti vēlāk latvieši nopelnīja vairākumu, kurā vispirms vārtu stabiņu norībināja Kristaps Sotnieks, bet neilgi pēc tam Daugaviņš guva ceturtos vārtus mājinieku labā.

Trešdaļas otrajā pusē Latvijas hokejistiem izdevās bīstami pretuzbrukumi, taču neviens no tiem netika noslēgts ar vārtu guvumu. Četrarpus minūtes pirms perioda beigām Sotnieks nopelnīja divu minūšu sodu, bet pēc tā izciešanas aizsargs vienatnē izslidoja pret Kikertu, taču latvieša metiens lidoja garām austrieša sargātajam cietoksnim. Tiesa, trešdaļas priekšpēdējā minūtē Latvija panāca jau četru vārtu pārsvaru, kad Ķēniņš ar precīzu metienu noslēdza savu reidu pretinieku aizsardzības zonā.

Pēc otrās trešdaļas Kikertu vārtos nomainīja Dāvids Madleners, kurš gan nespēja glābt Austriju no zaudējuma. Trešā perioda sākumā Girgensons trāpīja pa pretinieku komandas vārtu stabiņu, bet dažas minūtes vēlāk Indrašis kritienā raidīja ripu vārtos, nodrošinot jau piecu vārtu pārsvaru. Nepagāja ne divarpus minūtes, kad Dzierkals, kuram šī bija tikai otrā spēle pieaugušo valstsvienībā, no iemetiena apļa iemeta septīto ripu Austrijas valstsvienības vārtos.

Latvijas hokejisti turpināja dominēt laukumā, turklāt vēl ieguva divu minūšu vairākumu, kas gan palika neizmantots. Trešdaļas vidū Girgensonam vārtu priekšā bija iespēja gūt savus pirmos vārtus, taču veiksme arī šoreiz latvieti pievīla. Pāris minūtes vēlāk Dzierkals nopelnīja Latvijai vēl vienu divu minūšu vairākumu, taču arī tas netika realizēts.

Lai gan mača liktenis bija jau izšķirts, Latvijas hokejisti neatdeva cīņas vadību austriešiem. Līdz mača beigām mājinieki turpināja bīstami uzbrukt, kas vainagojās ar panākumiem, jo Ābols pēc izskriešanas divatā pret vienu no pretinieku aizsargiem, raidīja astoto ripu viesu cietoksnī. Pamatlaika priekšpēdējā minūtē noraidījās Vitālijs Pavlovs, kas gan netraucēja svinēt uzvaru ar rezultātu 8:1.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Daugaviņš, bet pretiniekiem šis gods pienācās vienīgajam vārtu guvējam Hundertpfundam.

Vārtus pret Austrijas izlasi sargāja Gudļevskis, bet kā rezerves vārtsargs tika pieteikts Elvis Merzļikins. Savukārt ārpus pieteikuma šajā mačā palicis pieredzējušais Edgars Masaļskis.

Turnīra pirmajā mačā Vācijas izlase ceturtdien ar 5:0 (2:0, 3:0, 0:0) sagrāva Japānas valstsvienību.