Drāma Parīzē – Somija izlaiž trīs vārtu pārsvaru un bullīšos zaudē Čehijai

Pēc varena sākumā Somijas izlase nespēja noturēt trīs vārtu pārsvaru un pēcspēlēs metienos ar 4:3 piekāpās Čehijas valstsvienībai.

Somi pēc vakardienas negaidīta zaudējuma Francijai, šo maču ļoti aktīvi uzsāka Somijas izlase,  uzreiz dodoties uzbrukumā un somu ofensīva vainagojās ar panākumu. Pirmie vārti krita jau pirmajā minūtē, kad vārtu priekša nepieskatīts palika Valteri Filupa, bet pēc nedaudz vairāk nekā vienās minūtes Topi Jākola uzmeta pa vārtiem un no rikošeta ripa otro reizi ielidoja Čehijas izlases vārtos. Drīz vien čehiem rādās iespēja spēlēt vairākumā, taču realizēt to neizdevās. Savu pirmo vairākumu neizmantoja arī Somi, taču periodā 17. minūtē Ville Lajunens ar spēcīgo metienu no zilās līnijās vēlreiz pārspēja pretinieku vārtsargu Petru Mrāzeku un pārtraukumā somi varēja doties pacilāta noskaņojumā. Otrajā periodā abām komandām bija lieliskas iespējas gūt vārtus, taču rezultāts nemainījās. Spēlēs 48. minūtē Čehijas izlasei beidzot izdevās atslēgt somu vārtus. Skaitlisko vairākumu izmantoja Romāns Horāks. Taču galvenie notikumi bija tikai priekšā. Somi, nedaudz vairāk nekā divas minūtes pirms pamatlaika beigām, divdesmit sekunžu intervālā pamanījās ielaist divus vārtus un sekoja papildlaiks. Tajā nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās. Viss izšķiras  pēcspēlēs metienu sērijā, kurā laimīgo uzvaru izcīnīja Čehija, sagādājot somiem otro zaudējumu turnīrā.