Divi naturalizētā Boida vārti neglābj Kazahstānu no sensacionāla zaudējuma izšķirošajā Olimpiskās kvalifikācijas spēlē

QHF

Svētdien Nursultanā 2022.gada Pekinas ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru hokejā noslēdza Kazahstānas izlase, kas trešās kārtas H grupas izšķirošajā spēlē piekāpās Polijai ar 2:3.

Abas izlases turnīru sāka ar pārliecinošiem panākumiem pret Ukrainu un Nīderlandi. Kazahstāna pieveica Ukrainu ar 8:1, Nīderlandi ar 7:1, kamēr Polija minētās komandas pārspēja ar attiecīgi 6:1 un 8:0.

Izškirošo maču veiksmīgāk sāka Polija, kura līdz otrā perioda vidum bija izvirzījusies vadībā ar 2:0. Tam gan sekoja divi naturalizētā Nursultanas “Barys” uzbrucēja Dastina Boida vārtu guvumi mazāk nekā piecu minūšu intervālā, kas ļāva Kazahstānai panākt izlīdzinājumu.

Tomēr par spēles varoni kļuva 33 gadus vecais Polijas izlases hokejists Macejs Urbanovičs, kurš ar precīzu metienu jau trešā perioda pirmajā minūtē atgrieza komandai vadību, kas izrādījās arī uzvaru nesošais.

53 pretinieku metienus Polijas vārtos atvairīja naturalizētais amerikānis Džons Marejs. Līdz ar to Kazahstāna noslēdza kvalifikācijas turnīru, kamēr Polija augustā cīnīsies izšķirošajā kārtā. Zīmīgi, ka bukmeikeri Polijas izredzes uz panākumu pirms spēles prognozēja ar vien aptuveni septiņu procentu varbūtību.