Diemžēl Karsumam vaiga kaula lūzuma dēļ pasaules čempionāts beidzies priekšlaicīgi

1 komentārs
Diemžēl Karsumam vaiga kaula lūzuma dēļ pasaules čempionāts beidzies priekšlaicīgi
LETA

Latvijas hokeja izlases uzbrucējam Mārtiņam Karsumam vaiga kaula lūzuma dēļ pasaules čempionāts ir noslēdzies priekšlaicīgi.

Karsumam otrdienas mačā ar Dienvidkoreju pa seju trāpīja komandas biedra Gunta Galviņa mestā ripa. Karsums kādu laiku gulēju uz ledus, pēc tam aizslidoja uz soliņu, taču vēlāk pameta laukumu un devās uz ģērbtuvi.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja valstsvienības ārsts Āris Aivars, Karsumam ir lauzts vaiga kauls un viņš trešdien atgriezīsies Latvijā, kur viņam tiks veikta operācija. Līdz ar to pasaules meistarsacīkstes uzbrucējam ir beigušās.

Karsums pasaules čempionāta trīs mačos atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm.

Pēdējo gadu laikā 32 gadus vecais Karsums valstsvienībai palīdzējis tikai atbildīgākajos turnīros – olimpiskajās spēlēs vai to kvalifikācijas turnīros – , bet šosezon viņš izlasei devās talkā arī pasaules čempionātā, kurā nebija spēlējis kopš 2010.gada. Pasaules meistarsacīkstēs piedalīties viņam liedza veselības likstas ar ceļgalu, kam regulāri nepieciešamas operācijas.

Jau vēstīts,  otrdien Latvija ar 5:0 pārspēja Dienvidkoreju. Savukārt pirms tam čempionātā latvieši ar 3:2 pagarinājumā pieveica Norvēģiju, bet otrajā cīņā ar 1:8 kapitulēja Somijai.

Turpinājumā Latvijas valstsvienība ceturtdien spēlēs ar ASV, sestdien paredzēts duelis ar olimpisko vicečempioni Vāciju, tālāk būs cīņa ar hokeja dzimtenes Kanādas pārstāvjiem, bet apakšgrupu turnīrs tiks noslēgts 15.maijā ar spēli pret Dāniju.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar astoņiem punktiem trīs spēlēs ir ASV, kam ar septiņiem punktiem seko Kanāda. Somijai ir seši punkti divās spēlēs, piecus punktus iekrājusi Latvija, bet trīs punkti tikuši Norvēģijai. Tālāk ar diviem punktiem seko Dānija un Vācija, kamēr Dienvidkoreja pašlaik ir bez punktiem.