Cibuļska un Bičevska pārstāvētā “Mountfield” cīnīsies IIHF Čempionu līgā

Pievienot komentāru
Cibuļska un Bičevska pārstāvētā “Mountfield” cīnīsies IIHF Čempionu līgā
AP/SCANPIX

Aizsarga Oskara Cibuļska un uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā Čehijas komanda Starptautiskās Ledus hokeja federācijas Čempionu līgas apakšgrupā tiksies ar trīskārtējo šī turnīra uzvarētāju Gēteborgas “Frolunda Indians” no Zviedrijas.

Abas komandas ielozētas H apakšgrupā, kurā būs arī Lielbritānijas komanda Kārdifas “Devils” un Vācijas vienība Grācas “99ers”.

“Mountfield” Čehijas čempionāta regulārajā turnīrā bija ceturtā, bet pēc Brno “Komet” izstāšanās pusfinālā nodrošināja ceļazīmi uz IIHF Čempionu līgu, kur spēlēja arī aizvadītajā sezonā.

Tikmēr uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā “Lausanne” spēlēs D grupā ar Čehijas čempioni Tršinecas “Ocelārži”, kuru šosezon pārstāvēja aizsargs Guntis Galviņš, taču nav zināms, vai viņš paliks šajā vienībā. Tāpat D grupā cīnīsies Baltkrievijas vienība Minskas “Junostj” un Somijas komanda Lahti “Pelicans”.

Grupu kārtā 32 klubi ir salozēti astoņās apakšgrupās, bet pēc tam 16 labākās vienības iekļūst “play-off” sacensībās. Pirmajās trijās izslēgšanas turnīra kārtās labākos nosaka divu maču summā, bet finālā tiek aizvadīta viena izšķirošā spēle.

Iepriekšējā sezonā par čempioni trešo reizi vēsturē tika kronēts Zviedrijas klubs Gēteborgas “Frolunda Indians”, kas finālā ar 3:1 uzvarēja Vācijas vienību Minhenes “Red Bulls”.

Turnīrā līdz šim nekad nav spēlējušas Kontinentālās hokeja līgas vienības.

IIHF Čempionu līgas apakšgrupu sadalījums 2019./2020.gada sezonai:

A grupa: Askeras “Frisk” (Norvēģija), “Biel-Bienne” (Šveice), Tamperes “Tappara” (Somija), Klāgenfurtes KAC (Austrija);

B grupa: Rungstedas “Seier Capital” (Dānija), Plzeņas “Škoda” (Čehija), “Zug” (Šveice), Hāmēnlinnas HPK (Somija);

C grupa: Belfāstas “Giants” (Lielbritānija), Augsburgas “Panther” (Vācija), Libereces “Bīlī Tigrši” (Čehija), “Lulea” (Zviedrija);

D grupa: Minskas “Junostj” (Baltkrievija), Lahti “Pelicans” (Somija), “Lausanne” (Šveice), Tršinecas “Ocelārži” (Čehija);

E grupa: Grenobles “Bruleurs de Loups” (Francija), Šellefteo AIK (Zviedrija), Oulu “Karpat” (Somija), “Bern” (Šveice);

F grupa: “GKS Tychy” (Polija), Stokholmas “Djurgarden” (Zviedrija), Vīnes “Capitals” (Austrija), Manheimas “Adler” (Vācija);

G grupa: Banskas Bistricas “05 iClinic” (Slovākija), “Ambri-Piotta” (Šveice), Minhenes “Red Bull” (Vācija), Kārlstades “Farjestad” (Zviedrija);

H grupa: Kārdifas “Devils” (Lielbritānija), Hradeckrālovas “Mountfield” (Čehija), Grācas “99ers” (Austrija), Gēteborgas “Frolunda Indians” (Zviedrija).