Brets Hals par Sentluisas “Blues” iekļūšanu Stenlija kausa finālā: Šo mirkli gaidījām 49 gadus!

Pievienot komentāru
Brets Hals par Sentluisas “Blues” iekļūšanu Stenlija kausa finālā: Šo mirkli gaidījām 49 gadus!

NHL klubs Sentluisas “Blues” šosezon licis runāt hokeja sabiedrībai, jo komandas lieliskais sniegums sezonas garumā nesis sen nebijušus augļus – komanda pēc 49 gadu pārtraukuma iekļuvusi Stenlija kausa izcīņā.

Sentluisas “Blues” kopš pirmās līgas paplašināšanās 1967.gadā ir vienīgā atlikusī komanda, kas vēl nav izcīnījusi Stenlija kausu – šajā sezonā viņi ir nogājuši jau ļoti tālu ceļu, lai cīnītos par čempionu titulu.

“Blues” leģenda Brets Hals atzina, ka viņš, līdzīgi kā pilsēta, gaidīja šo notikumu 49 gadus. Pēdējo reizi Sentluisas komanda finālā spēlēja 1970.gadā, un zīmīgi, ka arī toreiz pretiniekos bija tieši Bostonas “Bruins” komanda, ar kuru “Blues” jācīnās arī 2019.gada Stenlija kausa izšķirošajā sērijā.

“Paskatieties visapkārt uz šīm smaidīgajām sejām! Pilsēta šo notikumu gaidījusi 49 gadus! Mēs esam spēcīga komanda, kas tiešām var cīnīties par uzvaru!”, uzsvēra Hokeja slavas zāles izcilnieks Brets Hals.

Brets Hals spēlēja “Blues” kreklā no 1988. līdz 1998.gadam. Viņš vēl joprojām dzīvo Sentluisā un atzīst, ka šī pilsēta ir visa viņa dzīve. Tāpat viņš uzsver, ka fani gadu desmitiem ir bijuši uzticīgi savai mīļotajai komandai un nu, iespējams, ir īstais brīdis sasniegt augstāko virsotni un pirmo reizi vēsturē pacelt virs Sentluisas pasaulē prestižāko hokeja trofeju.

Bobs Pledžers un Kellijs Čeiss – izcili “Blues” hokejisti, kluba leģendas, kas bijuši līdzās komandai visos kāpumos un kritumos. Pledžers atzina, ka redzējis, ar kādu pašatdevi un cīņassparu šajā sezonā “Blues” hokejisti iziet uz jebkuru spēli.

Pēdējā sērijas mačā pret “Sharks”, kad tika izcīnīta uzvara abi leģendārie hokejisti bez vārdiem un ar asarām acīs aplaudēja savai komandai.

Viens no “Blues” līderiem Vladimirs Tarasenko atklāja, ka redzot abus pieredzējušos “Blues” hokeja veterānus ar asarām acīs, arī komanda kļuva emocionāla. “Tas skats arī mūs gandrīz saraudināja”, atzina Tarasenko.

Apgalvojums, ka šī ir “Blues” vēsturē iespaidīgākā sezona, vairs nevienam nerada jautājumus. Komanda ir cīņasspara pilna pirmdien iziet laukumā Stenlija kausa izcīņas finālsērijas pirmajā mačā, kad izšķirošajos notikumos būs vēsturiskā tikšanās ar Bostonas “Bruins” hokejistiem.