“Blue Jackets” ĢM: Merzļikins un Korpisalo nākamsezon būs mūsu vadošie vārtsargi

1 komentārs
“Blue Jackets” ĢM: Merzļikins un Korpisalo nākamsezon būs mūsu vadošie vārtsargi
REUTERS/SCANPIX

Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins un soms Jūnass Korpisalo nākamajā sezonā būs Nacionālās hokeja līgas vienības Kolumbusas “Blue Jackets” vadošie vārtsargi, ja vien nenotiks kas negaidīts, pauda kluba ģenerālmenedžeris Jarmo Kekalainens.

Merzļikins nupat oficiāli vienojies ar “Blue Jackets” par viena gada līgumu, kamēr ar Korpisalo kontrakts vēl jāpagarina.

Sagaidāms, ka šovasar Kolumbusas komandu atstās tās pirmais vārtsargs Sergejs Bobrovskis no Krievijas, bet vēl šajā sezonā “Blue Jackets” piesaistīja amerikāni Kītu Kinkeidu. Vēl vienībai šobrīd ir līgumi arī ar latvieti Matīsu Kivlenieku un krievu Daniilu Tarasovu, taču viņu debija NHL jau nākamajā sezonā ir mazticama.

Rēķinoties ar Bobrovska došanos prom, Kekalainens sarunā ar “The Athletic” pauda, ka tieši Merzļikins un Korpisalo nākamsezon būs “Blue Jackets” vadošie vārtsargi, turklāt tieši šādā secībā.

“Mums ir Merzļikins, kuru daudzi uzskata par labāko vārtsargu ārpus NHL. Tāpat mums ir Korpisalo, kurš vairākkārt veiksmīgi aizvietojis Bobrovski. Pēdējo pāris gadu laikā viņš bijis mūsu otrais numurs, tomēr nu viņš tiks pie vairāk iespējām sevi apliecināt,” neslēpa Kekalainens. “Par pirmā vārtsarga lomu sacentīsies tieši šie abi vārtsargi, ja vien nenotiks kas negaidīts. Ja tieši šāda kombinācija mums būs pirms treniņnometnes, mūs tas pilnībā apmierinās.”

Pēc šīs NHL sezonas līgums noslēgsies arī Kinkeidam, tāpēc “Blue Jackets” komandā, visticamāk, būs ievērojamas izmaiņas tieši vārtsargu līnijā.

Korpisalo, kuram ir 25 gadi, šajā NHL sezonā 27 spēlēs vidēji ielaida 2,95 vārtus un atvairīja 89,7% metienu.

Savukārt soma vienaudzis Merzļikins nu jau aizvadītajā sezonā Šveices augstākās līgas komandā “Lugano” regulārajā čempionātā 43 spēlēs caurmērā kapitulēja 2,44 reizes un kopumā atvairīja 92,02% metienu. Savukārt izslēgšanas turnīru viņš aizvadīja neveiksmīgi, jo četros mačos savos vārtos vidēji ielaida 3,95 ripas un atvairīja 87,23% metienu.

Šobrīd Merzļikins ir kopā ar Latvijas izlasi pasaules čempionātā Slovākijā.