Balcera pārstāvētā “Senators” svin uzvaru NHL mačā

USA TODAY Sports/SCANPIX

Latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Otavas “Senators” trešdien svinēja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā.

Otavas vienība viesos ar 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) pārspēja Ņujorkas “Rangers” izcīnot ceturto uzvaru pēdējās sešās spēlēs.

Pirmajā periodā viesiem vārtus guva Bobija Raiens un Zeks Smits, kuri izcēlās attiecīgi vairākumā un mazākumā. Otrā perioda ceturtajā minūtē Breidijs Tkečaks vairākumā panāca jau 3:0, bet minūti vēlāk otrā laukuma galā Līass Andešons vienus vārtus atguva. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām “Senators” rindās izcēlās Braiens Gibsons, otaviešiem svinot pārliecinošu uzvaru.

“Mums vajadzēja enerģiju no vairākiem avotiem,” pēc mača teica “Senators” galvenais treneris Marks Krofords, kurš laukumā sūtīja četrus aizsargus vecumā līdz 25 gadiem. “Mūsu jaunie puiši spēlēja labi. Visi jaunie aizsargi spēlēja labi. Tas ir liels izaicinājums, jo tu sper soli uz priekšu un spēlē pret NHL večiem.”

Balcers šajā mačā uz ledus bija 13 minūtes un 41 sekundi, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, zaudēja vienu ripu, pārtvēra divas piespēles, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1. Latvietis maču uzsāka pirmajā maiņā un vairākumā nospēlēja vairāk kā četras minūtes.

Liepājnieks savā NHL debijas sezonā 35 spēlēs guvis piecus vārtus, veicis astoņas rezultatīvas piespēles un iekrājis negatīvu lietderību -6.

“Senators” komandai šosezon palikušas vairs tikai divas spēles. Ceturtdien viesos paredzēts mačs ar uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo “Sabres”, bet sestdien savā laukumā būs cīņa ar Kolumbusas “Blue Jackets”, kuras paspārnē ir latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins.