ASV hokejisti mača izskaņā izcīna bronzas godalgas un atstāj zvaigžņoto Kanādu bez medaļām

Reuters/LETA

Dānijā notiekošajā pasaules čempionātā hokejā bronzas godalgas svētdien izcīnīja ASV spēlētāji, kuri principiālā cīņā par trešo vietu uzvarēja Kanādu.

Līdz ar to pie bronzas ASV izlase pasaules čempionātos tikusi astoto reizi.

Spēle noslēdzās ar pārliecinošu ASV panākumu 4:1, lai gan vēl septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts bija neizšķirts 1:1.

Mača rezultātu 27. minūtē atklāja amerikāņu hokejists Kriss Kreiders, bet desmit minūtes vēlāk rezultātu uz tablo izlīdzināja Marks Vlasičs.

Spēles galotnē – 53. minūtē ASV hokejisti atjaunoja vadību, precīzs pēc kapteiņa Patrika Keina piespēles bija Niks Bonino. Turpinājumā Kanādas hokejisti divreiz nesekmīgi ņēma nost vārtsargu, kas pārvērtās vēl divos ielaistos vārtos.

Kā zināms, šovakar finālā sacentīsies Šveice ar Zviedriju. Šveicieši pusfinālā ar 3:2 pārspēja Kanādu, bet Zviedrija ar rezultātu 6:0 sagrāva ASV.

Latvijas valstsvienība šā gada turnīru noslēgusi ar astoto vietu. Mūsu izlase pirmo reizi kopš 2009. gada sasniedza ceturtdaļfinālu, kur sīvā cīņā piekāpās zviedriam ar 2:3.

Pērn finālā Zviedrija pēcspēles metienos ar 2:1 uzvarēja Kanādu.