Artis Ābols: Katrs, kas ir šeit, var dot savu pienesumu, jautājums tikai, kā viņi sevi parādīs

1 komentārs
Artis Ābols: Katrs, kas ir šeit, var dot savu pienesumu, jautājums tikai, kā viņi sevi parādīs
EDIJS PĀLENS, LETA

Latvijas hokeja izlases trenera palīgs Artis Ābols provizoriski zina, kuri hokejisti brauks uz nākamnedēļ gaidāmajiem pārbaudes mačiem Francijā, bet kuri paliks mājās, pirmdien žurnālistiem sacīja Boba Hārtlija asistents.

Latvijas hokeja izlase pirmdien sāka gatavoties pasaules čempionātam, aizvadot pirmos treniņus “Volvo” ledus hallē. Kamēr Kontinentālajām hokeja līgas (KHL) Austrumu konferences cīņas aizvada Latvijas izlases galvenais treneris Hārtlijs, valstsvienības treniņus pilnvērtīgi vada asistents Ābols.

“Sagatavošanās posms ir sācies. Prasības nav mainījušās no pagājušā gada. Esam sadalījuši spēlētājus divās komandas daļās, taču visiem uzsvars ir slidošanu un fizisko sagatavotību,” sacīja Ābols. “Ja jūs man jautājat vai Daugaviņš uzreiz tiks sastāvā, tad man jums jāatbild, ka viņam nāksies pacīnīties par iekļūšanu sastāvā. Katrs, kas ir šeit var dot savu pienesumu, jautājums tikai, kā viņi sevi parādīs.”

Treneris uzsver, ka šosezon bieži pieminētais Rihards Marenis ir labs Ģirta Ankipāna atradums, un viņš sevi ir labi parādījis šogad.

“Ar to lomu, kāda Marenim bija Rīgas “Dinamo” viņš tika galā. Rihardam ir attieksme un cīņasspars, viņš ir pilnvērtīgs kandidāts,” atzinīgi izteicās Ābols.

Ābols uzsvēra, ka regulāri ir kontaktā ar Hārtliju, lai apspriestu treniņa detaļas un nodotu aktuālo informāciju par spēlētājiem.

“Ar Bobu jau ne pirmo gadu strādāju. Viņš man teica, ka es zināšu, kas jādara. Pirms sērijas piektās spēles starp Hārtlija Omskas “Avangard” un Ufas “Salavat Julajev” apspriedām, ko šodien un visas nedēļas griezumā darīsim. Visi saraksti un sadalījumi ir, provizoriski mums ir skaidrs, kas brauks uz Franciju un kas paliks. Ideja mums ir vienota, ko gribam vest, kā vēlamies, lai izskatās komanda,” skaidroja Ābols.

“Viss notiek tā, kā tam jānotiek. Šoreiz tā sakrita apstākļi, bet es nesūdzos, man patīk,” par treniņu vadīšanu Hārtlija vietā skaidroja Ābols, uzsverot, ka to jau pagājušajā gadā varējis paredzēt.

Treneris noteica, ka dienu pēc Francijas otrās spēles gaida spēle pret Krievijas izlasi, un tur komanda jau trenēsies vienā kopīgā grupā, jo laika būs atlicis pavisam maz.

“Būs cita veida treniņi – vairāk taktikas, kam šonedēļ negatavosimies,” noteica Ābols. Tāpat treneris piebilda, ka, visticamāk, mačos pret Krieviju Hārtlījs vēl nebūs pievienojies komandai.

Tikmēr Rodrigo Ābols, kurš šosezon aizvadīja ļoti veiksmīgu sezonu Zviedrijas augstākajā hokeja čempionātā (SHL) komandā “Orebro”, gūstot 18 vārtus 45 spēlēs, sacīja, ka labais sniegums nācis pateicoties vienības trenerim.

“Treneris šosezon vairāk uzticējās, deva iespējas izpausties, varēju spēlēt brīvāk,” sacīja 23 gadus vecais Rodrigo Ābols.

Gada sākumā Ābols pagarināja ar “Orebro” vienību sadarbību uz diviem gadiem, taču līgumā ir iestrādāts punkts, kas ļauj spēlētājam doties uz Nacionālo hokeja līgu (NHL), ja rodas, kāds piedāvājums.

“Manā līgumā ir iekļauts šāds punkts, taču nav, ja rodas interese no kāda KHL kluba. Tomēr mana prioritāte ir NHL,” skaidroja jaunais hokejists.

Gatavojoties pasaules čempionātam, kas notiks Slovākijas pilsētās Bratislavā un Košicē, Latvija kopumā aizvadīs sešas pārbaudes cīņas. Pirmie mači paredzēti 19. un 21.aprīlī izbraukumā pret Franciju. Turpinājumā Latvija 24. un 25.aprīlī “Arēna Rīga” spēkosies ar spēcīgo Krieviju.

Savukārt pēdējās pārbaudes spēles Latvijas nacionālajai valstsvienībai paredzētas 3. un 4.aprīlī izbraukumā pret Šveici.

Latvijas vīriešu valstsvienība no 11.maija līdz 21.maijam Bratislavā aizvadīs grupu spēles, tiekoties ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas nacionālajām izlasēm. Iekļūstot četru labāko komandu pulkā, izlase garantēs dalību ceturtdaļfinālā.

1 komentārs