17 ielaisti vārti un trīs zaudējumi Baltkrievijai bija par daudz – trenerim jau parādītas durvis

1 komentārs
17 ielaisti vārti un trīs zaudējumi Baltkrievijai bija par daudz – trenerim jau parādītas durvis
Foto: Anton Novoderezhkin/TASS/ SCANPIX

Pēc trim smagiem zaudējumiem Dānijā notiekošajā pasaules čempionātā Baltkrievijas hokeja izlasi pēc abpusējas vienošanās atstājis tās galvenais treneris Deivs Luiss, informē šīs valsts hokeja federācija.

Baltkrievijas izlase šo pasaules čempionātu sāka ar 0:5 zaudējumu Zviedrijai, pēc tam ar 2:6 kapitulēja arī Francijai, bet pirmdien ar 0:6 atzina arī Krievijas pārākumu.

Līdz ar to Baltkrievija ir ceļā uz to, lai pēc ilgāka pārtraukuma zaudētu vietu augstākajā divīzijā. Atlikušajos pasaules čempionāta mačos pret Šveici, Čehiju, Austriju un Slovākiju vienību vadīs līdzšinējais Lūisa palīgs Sergejs Puškovs.

Pašlaik 64 gadus vecais kanādietis Lūiss par Baltkrievijas izlases galveno treneri kļuva 2014.gadā, šajā amatā nomainot savu tautieti Glenu Henlonu. Viņa vadībā baltkrievi pasaules čempionātā 2015.gadā bija septītie, bet pēcāk labāko desmitniekā vairs nav ielauzušies.

Lūisam trenera arodā ir liela pieredze Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Speciālists no 2002. līdz 2004.gadam vadīja Detroitas klubu “Red Wings”, bet 2006./2007.gada sezonā strādāja ar Bostonas “Bruins” komandu. Vēlāk viņš darbojies treneru kolektīvā Losandželosas “Kings” un Karolīnas “Hurricanes”.

Kā spēlētājs Lūiss NHL aizvadīja 1099 spēles, bet kā galvenā trenera palīgs vēlāk “Red Wings” sastāvā trīs reizes kļuva par Stenlija kausa ieguvēju.

Lūiss iepriekš 2009. un 2010.gadā strādāja Baltkrievijas izlasē kā galvenā trenera palīgs, kā arī neilgu brīdi vadīja Ukrainas valstsvienību.