Komentāri
Miļuns: Ja Dānija uzvarēja Somiju, kāpēc to nevarētu Latvija?
Foto: AP/SCANPIX

Ja Dānija pieveica Somiju pasaules U-20 čempionāta mačā, to pa spēkam paveikt ir arī Latvijai, uzskata Latvijas U-20 hokeja valstsvienības galvenais treneris Ēriks Miļuns.

Kā zināms, Latvijas U-20 izlase Kanādā notiekošā pasaules čempionāta izšķirošajā apakšgrupas cīņā piektdien ar 2:4 piekāpās Slovākijai. Līdz ar to Latviju būs jācīnās par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā, spēkojoties ar pašreizējo pasaules čempioni Somiju. Šīs spēles sērijā līdz divām uzvarām notiks 2., 3. un, ja nepieciešams, 5.janvārī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Aizvadījām smagu spēli otro dienu pēc kārtas. Tas bija grūti gan morāli, gan fiziski, tāpēc radās kļūdas,” portālā “championat.com” citēts Miļuns. “Pirmajos ielaistajos vārtos mēs paši viņiem palīdzējām pamosties. Savukārt spēle salūza pēc mūsu neveiksmīgā snieguma vairākumā.”

“Viņi bija labāka komanda,” organizatori citē Latvijas U-20 izlases kapteini Kristapu Zīli. “Mēs varam spēlēt labāk un turēsim savas galvas augstu. Somija ir spēcīga izlase, tomēr nav neiespējami to pieveikt.”

“Mēs vēl neesam izlidojuši no augstākās divīzijas, jo priekšā vēl vismaz divas spēles. Protams, somi ir favorīti, tomēr dāņi viņus kaut kā uzvarēja. Tāpat arī citas komandas. Kāpēc mums to nepaveikt?” optimismu cenšas saglabāt Miļuns. “Tas gan būs smagāk nekā pret slovākiem. Vienīgais mūsu pluss varētu būt, ka pašreizējie čempioni somi mūs nenovērtē, tomēr tāpat pašiem būs jāgūst vārti.”

Kā zināms, 2016.gada pasaules čempioni turnīra laikā mainījuši galveno treneri un Jukas Rautakorpi vietā stājies līdzšinējais U-18 izlases vadītājs Jusi Ahokass.

“Varētu arī mani atlaist, tomēr jebkurā gadījumā laukumā dosies puiši. Darīsim visu, kas varētu palīdzēt saglabāt vietu augstākajā divīzijā,” pauda treneris.

Šī ir pirmā reize, kad pašreizējiem pasaules junioru čempioniem, būs jācīnās par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā. Somijas junioru izlase pasaules čempionātā nekad nav bijusi zemāk par septīto vietu, turklāt arī tās nacionālā valstsvienība pasaules čempionātos pirmajā astotniekā nav iekļuvusi tika divreiz vēsturē.

Tikmēr Latvijas U-20 izlase augstākajā divīzijā spēlē pēc trīs gadu pārtraukuma, pērn uzvarot pirmās divīzijas A grupas čempionātā. Uzvarot pārspēlēs, Latvijas izlase vietu augstākajā divīzijā iepriekš spējusi saglabāt 2009. un 2012.gadā.

Lasi vēl