Merzļikins palīdz ” Lugano” tuvoties Šveices čempionāta izslēgšanas spēlēm

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins piektdien atvairīja 34 pretinieku metienus, palīdzot “Lugano” komandai izcīnīt svarīgu uzvaru cīņā par vietu Šveices augstākās līgas (NLA) izslēgšanas spēlēs. “Lugano” mājās ar 3:1 pārspēja “Davos” komandas hokejistus.

Merzļikins atvairīja 34 no 35 pretinieku metieniem, vienīgo reizi kapitulējot spēles astotajā minūtē, kad Andress Ambīls realizēja soda metienu. Turpinājumā nedaudz labāka bija “Lugano”, kas 58.minūtē guva uzvaras vārtus, bet pēdējo ripu iemeta jau tukšos pretinieku vārtos. “Lugano” izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas un trešo pēdējos četros mačos.

Merzļikins šosezon 38 NLA spēlēs vidēji ielaidis 2,99 ripas un atvairījis 91,38% metienu.

Šveices čempionāta kopvērtējumā līdere ar 98 punktiem 46 spēlēs ir “Bern” komanda, kurai septiņus punktus zaudē Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Cīrihes “ZSC Lions”.

Tikmēr “Lugano” trīs spēles pirms regulārā čempionāta beigām ar 65 punktiem ieņem astoto vietu, kamēr Ivara Punnenova Langnau “Tigers” ar 56 punktiem ir devītā, taču tai ir jāaizvada vēl četras spēles un teorētiski viņi var apsteigt “Lugano”.

Regulārajā sezonā, kas noslēgsies 25.februārī, katra komanda aizvadīs pa 50 spēlēm.