Merzļikins iekļūst Špenglera kausa simboliskajā izlasē, “Lugano” finālā zaudē Kanādai

Latvijas hokeja izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Šveices komanda “Lugano” sestdien otro gadu pēc kārtas zaudēja prestižā Špenglera kausa finālmačā, tomēr latvietis tika iekļauts sacensību simboliskajā izlasē.

Cīņā par titulu Lugāno hokejisti ar 2:5 (1:1, 0:3, 1:1) piekāpās Kanādas izlasei, kas bija sastādīta no Eiropā spēlējošajiem kanādiešiem. Finālā šīs vienības tikās otro reizi pēc kārtas un otro reizi uzvarēja kanādieši. Jau pirmajā minūtē rezultātu atklāja “Lugano” hokejists Patriks Zakrisons, tomēr septītajā minūtē kādreizējais Latvijas vienības Rīgas “Dinamo” aizsargs Čejs Genovejs panāca izlīdzinājumu. Otrajā trešdaļā “Lugano” ielaida trīs vārtus un turpinājumā vairs cīņā par uzvaru nespēja iesaistīties.

Merzļikins šajā mačā nospēlēja pirmās 40 minūtes, bet jau pirms cīņas beigām kļuva zināms, ka viņš iekļauts sacensību simboliskajā izlasē. Pērn Merzļikins un “Lugano” finālā piekāpās Kanādas komandai ar 3:4. Savukārt Latvijas aizsargs Artūrs Kulda, kurš pārstāv Helsinku “Jokerit” komandu, tika iekļauts simboliskajā izlasē.