Merzļikinam ”mežonīgs” sniegums un “sausā” uzvara Šveices čempionātā

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins piektdien izcīnīja “sauso” uzvaru Šveices augstākās līgas (NLA) mačā. Lugano savu skatītāju priekšā ar rezultātu 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja Lausanne vienību. Merzļikins šajā mačā tvēra 41 jeb visas pretinieku mestās ripas.

Tāpat pie uzvaras piektdien tika Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Cīrihes ZSC Lions, kas viesos ar 4:2 (0:0, 3:2, 1:0) pārspēja Ambri-Piotta vienību. Ķēniņš šajā mačā laukumā bija 12 minūtes un 47 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa pretinieku vārtiem un nopelnīja divas soda minūtes. Šosezon 16 mačos Ķēniņš izcēlies ar vieniem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm.

Abas latviešu pārstāvētās komandas trešdien tikās Starptautiskās ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas astotdaļfināla atbildes spēlē, kurā uzvaru ar 4:2 svinēja ZSC Lions, kas uzvarēja divu spēļu summā un iekļuva ceturtdaļfinālā. Vēl vienā NLA spēlē Ivara Punnenova pārstāvētā Langnau Tigers piektdien viesos ar 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) apspēlēja Biel komandu.

Punnenovs šo spēli vēroja no rezervistu soliņa, bet Damjano Čjačio Tigers vienības vārtos atvairīja 40 no 42 pretinieku metieniem. Turnīra tabulā vadībā ar 40 punktiem 21 spēlē atrodas ZSC Lions komanda, tikmēr Lugano ar 30 punktiem 20 mačos ir sestajā pozīcijā. Savukārt Tigers ar 24 punktiem 20 spēlēs ieņem desmito vietu 12 komandu konkurencē.