Māris Jass: Kad parakstīju līgumu ar Rīgas Dinamo, domāju, ka būs jāspēlē aizsardzībā

Pievienot komentāru
Māris Jass: Kad parakstīju līgumu ar Rīgas Dinamo, domāju, ka būs jāspēlē aizsardzībā
Foto: LETA

Kaut spēlēšana uzbrukumā viņam nav neierasta, Māris Jass, parakstot līgumu ar Kontinentālās Hokeja līgas Latvijas komandu Rīgas Dinamo, domājis, ka būs jāspēlē aizsarga pozīcijā.

Kā zināms, Jass kopā ar Latvijas izlasi piedalījies iepriekšējos trijos pasaules čempionātos un līgumu ar Rīgas Dinamo noslēdza oktobra vidū. Kaut ierasti viņš spēlē aizsarga pozīcijā, Rīgas Dinamo sastāvā Jass bieži laukumā dodas kā uzbrucējs.

”Nezināju, ka būs jāspēlē uzbrucēja postenī – kad parakstīju līgumu, bija tieši traumēti aizsargi. Tomēr pēc tam treneris paprasīja, vai nevaru iziet laukumā uzbrukumā,” sarunā ar aģentūru LETA Jass atgādināja, ka iepriekš kā uzbrucējs spēlējis gan Latvijas izlasē, gan dažādos klubos. Ja vienas spēles laikā jāspēlē gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, ir neērti, bet pie tā ātri pierod. Galvenais ir spēlēt, galvenais, lai varu palīdzēt komandai, nest rezultātu.

Jass 2010./2011. gada sezonā 18 spēļu garumā pārstāvēja Ņižņekamskas Neftekhimik komandu un tā līdz šim bija viņa vienīgā pieredze KHL.

”Bija liels prieks, kad noslēdzu līgumu ar Dinamo – par to, ka varu spēlēt KHL, turklāt darīt to mājās, pie vecākiem un ģimenes”, stāstīja 30 gadus vecais spēlētājs, kurš šosezon septiņos mačos ar rezultativitātes punktiem vēl nav izcēlies.

Kā zināms, savā iepriekšējā mačā svētdien Rīgas Dinamo ar rezultātu 2:0 pārspēja Arta Ābola trenētos Toljati Lada hokejistus ar Edgaru Masaļski vārtos, svinot pirmo un vienīgo uzvaru pamatlaikā novembrī.

”Arī iepriekšējos mačos labi spēlējām un cīnījāmies, bet tad neveicās un nevarējām iemest. Savukārt spēlē ar Lada veiksme bija mūsu pusē,” dueli atcerējās Jass.

Ar 35 spēlēs izcīnītu 41 punktu Rīgas Dinamo atrodama priekšpēdējā – trīspadsmitajā – vietā Rietumu konferences kopvērtējumā, turklāt no izslēgšanas spēļu zonas jau atpaliek par 14 punktiem.

Jass iepriekšējo sezonu iesāka Slovākijas augstākās līgas komandā Nitra, kurā paguva aizvadīt desmit spēles, izceļoties ar divām rezultatīvām piespēlēm un pozitīvu lietderības koeficientu +8. Pēc tam novembrī viņš pievienojās Čehijas vienības Znojmo Orli sastāvam, sākotnēji noslēdzot līgumu uz pārbaudes laiku līdz gada beigām, bet pēc tam vienošanos pagarinot līdz sezonas beigām.