Čehijas hokeja leģenda Jaromīrs Jāgrs ceturtdien kļuva par trešo hokejistu Nacionālās hokeja līgas (NHL) vēsturē, kurš regulārajos čempionātos guvis 750 vārtus.

Šobrīd 44 gadus vecais Floridas Panthers uzbrucējs izcēlās spēlē pret Vašingtonas Capitals, taču viņa pārstāvētā komanda savā laukumā cieta neveiksmi ar rezultātu 2:4 (1:2, 1:0, 0:2). Jāgrs izcēlās spēles otrajā periodā, kad skaitliskajā vairākumā panāca neizšķirtu 2:2, gūstot savus pirmos vārtus sezonā.

Vairāk par čehu hokejistu NHL regulārajos čempionātos vārtus ir guvuši tikai Veins Greckis (894) un Gordijs Hovs (801). Jāgrs trešais ir arī visu laiku rezultatīvāko NHL spēlētāju sarakstā, kur zaudē tikai Greckim (2857 punkti) un Markam Mesjē (1887), no kura atpaliek par 17 punktiem.

Par visu laiku trešo labāko NHL snaiperi Jāgrs kļuva jau iepriekšējā sezonā. Zīmīgi, ka karjeras laikā Jāgrs trīs sezonas aizvadīja arī Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), kur pārstāvēja Omskas Avangard vienību. Uzvaru Capitals nodrošināja pēdējā periodā, iemetot divas ripas, no kurām vienu guva Aleksandrs Ovečkins, kuram tas bija otrais precīzais metiens sezonā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.