Latvijas U-20 izlases hokejisti PČ spēlē tiekas ar mājinieci Kanādu

Latvijas U-20 hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē augstākajā divīzijā junioriem tiekas ar mājinieci Kanādas izlasi, kas tiek uzskatīta par vienu no galvenajām favorītēm uz uzvaru turnīrā.

Spēle Toronto sāksies plkst.3 naktī uz piektdienu pēc Latvijas laika, bet čempionāta norises vietā tobrīd būs plkst.20 ceturtdienas vakarā. Maču tiešraidē translēs televīzijas kanāls “Viasat Sport Baltic”.

Latvijas junioru turnīru sākuši ar diviem zaudējumiem, jo pirmajā mačā ar 1:6 atzina ASV vienaudžu pārākumu, savukārt otrajā cīņā ar 1:9 kapitulēja Krievijas U-20 izlasei.

Tikmēr Kanāda pēc diviem mačiem ir grupas līdere ar maksimāli iespējamajiem sešiem punktiem, jo vispirms ar 5:3 uzveica Krieviju, bet pēc tam ar 5:0 sagrāva Slovākiju.

Kopvērtējumā pēc divām kārtām B grupā Kanādai un ASV ir seši punkti divās spēlēs, kam ar trim punktiem seko Krievija, bet Slovākija un Latvija pagaidām ir bez punktiem.

Latvijas juniori pēc mača ar Kanādu piektdien izšķirošajā duelī par vietu ceturtdaļfinālā tiksies ar Slovākiju.

Latvijas U-20 izlase augstākajā divīzijā spēlē pēc trīs gadu pārtraukuma, pērn uzvarot pirmās divīzijas A grupas čempionātā.

Pirms došanās uz Kanādu izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns sarunā ar aģentūru LETA norādīja, ka komandas mērķis ir vietas saglabāšana augstākajā divīzijā, bet uzdevums ir arī cīnīties par uzvaru katrā spēlē.

Latvijas U-20 hokeja izlase uz Kanādu aizlidoja vien 15 spēlētāju sastāvā, kur tai pievienojās 15 Ziemeļamerikā spēlējošie Latvijas jaunie hokejisti, bet pēc pārbaudes spēlēm septiņi hokejisti tika atsijāti. Izlases kapteinis ir talantīgais aizsargs Kristaps Zīle.

Tikmēr Kanādas izlases sastāvā lielākā daļa spēlētāju ir no Kanādas junioru hokeja līgas (CHL) komandām, taču divi hokejisti studē un spēlē Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā. Tiesa, četriem šīs Kanādas izlases hokejistiem jau ir neliela pieredze Nacionālajā hokeja līgā (NHL), jo komandas kapteinis Dilans Stroms pasaules labākajā hokeja līgā ir aizvadījis septiņas spēles, bet vēl trīs puišiem ir mazāka NHL spēļu prakse.

Zīmīgi, ka Kanādas junioru hokeja lielākā zvaigzne Konors Makdeivids, kurš teorētiski arī varētu startēt šajā čempionātā, tajā nepiedalās, jo jau spēlē pirmo vijoli NHL klubā Edmontonas “Oilers” un šobrīd ir NHL regulārā čempionāta rezultatīvākais hokejists.

Kanādas U-20 izlase pērn junioru čempionātā startēja neveiksmīgi, jo ceturtdaļfinālā tā ar 5:6 zaudēja vēlākajai turnīra uzvarētājai Somijas izlasei, bet 2015.gadā hokeja dzimtenes pārstāvji kļuva par U-20 vecuma grupas čempioniem, titulu izcīnot 16.reizi vēsturē, kas ir šo turnīru rekords.