Komentāri

Latvijas U-20 hokeja izlase piektdien pasaules čempionāta mačā ar 2:4 piekāpās Slovākijas vienaudžiem, tādējādi latviešiem būs jāpiedalās pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā, pretī stājoties pašreizējai čempionei Somijas valstsvienībai.

Līdz ar zaudējumu Latvijas hokejisti ieņēma pēdējo, piekto, vietu B apakšgrupā. Savukārt A apakšgrupā negaidīti pēdējie palikuši somi. Piektdien notikušajā mačā vārtus Latvijas izlases labā guva Kārlis Čukste un Filipis Buncis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Video

Mača sākumā ripu vairāk kontrolēja latvieši, kas rezultējās ar vārtu guvumu. Spēles piektajā minūtē Čukste neatlaidīgi meta pa slovāku vārtiem un otrais viņa raidījums pēc rikošeta atrada ceļu pretinieku cietoksnī. Pēc rezultāta atklāšanas Latvijas hokejisti nopelnīja vairākumu, kā laikā pamatīgi nomētāja pretinieku vārtsargu, taču dubultot pārsvaru nespēja.

Tikmēr slovāki centās atbildēt ar periodiskiem pretuzbrukumiem. Spēles devītajā minūtē pēc Toma Zeiles un vārtsarga Mareka Mitena nesaprašanās savā aizsardzības zonā pretinieki ieguva ripu, kas Filipam Lestanam ļāva panākt izlīdzinājumu. Iemetuši vārtus slovāki kļuva pārliecinātāki par sevi un lika latviešiem nedaudz atkāpties.

Piecarpus minūtes pirms perioda beigām Ričards Bernhards ieņēma neveiksmīgu pozīciju pie borta un pretinieku spēlētājs viņu ar ceļgalu iegrūda bortā. Bernhards atstāja laukumu ar asiņojošo degunu, bet slovāka spēka paņēmiens bija spēles noteikumu robežās. Trīs minūtes pirms trešdaļas beigās slovāki izspēlēja līdz tukšiem Latvijas izlases vārtiem, taču Gvido Jansons pēdējā brīdī noslaucīja ripu no vārtu priekšas.

Kad līdz perioda beigām bija palikusi minūtē, zaudēta ripa laukuma vidusdaļā noveda pie Filipa Bunča noraidījuma. Latvieši nevienādos sastāvos izturēja, turklāt mazākuma beigās līdz slovāku vārtiem aizlauzās aizsargs Kristiāns Rubīns. Otrā perioda sākumā latvieši nopelnīja vairākumu, turklāt tika pie iespējas vismaz pusminūti spēlēt piecatā pret trijiem. Lielo vairākumu Latvijas hokejisti neizmantoja, turklāt pēc Mārtiņa Dzierkala pārkāpuma tika zaudēta iespēja ilgāk spēlēt piecatā pret četriem.

Pēc nepilnā mazākumā izturēšanas Latvijas junioriem sekoja vēl viens pārbaudījums spēlējot četratā pret pieciem, jo par pārkāpumu pret slovāku vārtsargu Adamu Hušku divas soda minūtes nopelnīja valstsvienības kapteinis Kristaps Zīle. Tiesa, slovāki vairākumā tā arī neizpildīja nevienu metienu pa Mitena sargāto cietoksni, taču septiņas minūtes pirms trešdaļas beigām Zīle atnesa vēl vienu mazākumu. Lai gan latvieši vārtus nezaudēja, tomēr Rubīns, ar roku bloķējot ripu, savainoja roku.

Pēc trīs pretinieku vairākumu neitralizēšanas Eduards Tralmaks ar veiksmīgu reidu uz slovāku vārtiem nopelnīja vairākumu latviešiem. Arī šis vairākums palika neizmantots, turklāt pēc tā tika zaudēti vārti. Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām nepiesegts vārtu priekšā bija Milošs Romans, kurš izvirzīja vadībā slovākus. Savukārt pusminūti vēlāk Buncis atkal atstāja mazākumā latviešus. Slovāki vairākumā mēģināja apdraudēt Mitena vārtu drošību, un vienā no epizodēm Zīle, bloķējot metienu, ar kāju savainoja potīti.

Tiesa, traumas guvušie Bernhards, Rubīns un Zīle varonīgi turpināja spēli, taču tas neglāba latviešus no trešā vārtu zaudējuma, kad trešā perioda pirmajā minūtē Andrejs Hatala no zilās līnijas realizēja vairākumu. Tikmēr nepilnas piecas minūtes vēlāk Mitenam vēlreiz no vārtiem nācās izņemt ripu, jo precīzi caur Latvijas izlases aizsargiem meta arī Mareks Sloboda.

Trešdaļas otrajā pusē latvieši tika pie vēl vienas minūtes lielajā vairākumā, kas šoreiz tika izmantota, precīzi no vārtu priekšas metot Buncim. Turpinājumā Latvijas hokejisti bija krietni aktīvāki, tomēr neizmantoja savu iespēju aizķerties spēlē un cieta zaudējumu ar 2:4.

Pirmdien Latvija uzsāks pārspēles par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā. Pārspēles norisināsies līdz vienas komandas divām uzvarām.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl