Komentāri
Vai Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēļu ciklu noslēgs uz pozitīvas nots?
Foto: LETA

Latvijas hokeja izlase savā noslēdzošajā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta šodien Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) ietvaros Rāvensburgas pilsētā viesos sacenšas ar Vāciju. Duelis sāksies plkst.19:00 un to būs iespējams vērot kanālā LTV7.

Abas komandas pirmo reizi savā starpā tikās svētdienas vakarā Bītigeimā, kad vārtus vairākumā gūstot Robertam Bukartam, Latvijas izlase izrāva uzvaru ar 4:3. Pa reizei šajā mačā izcēlās arī Artūrs Kulda, Uvis Jānis Balinskis un Gunārs Skvorcovs. Tā bija pirmā spēle Latvijas izlasē pirms pasaules čempionāta Zemgum Girgensonam un Jānim Spruktam, bet laukumā vēl neizgāja Gints Meija, kurš pagājušās nedēļas sākumā treniņā salauza degunu un pēc tam spēlētājs pat pārcieta operāciju.

Vācijas izlases sastāvā ir arī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) spēlējošais vārtsargs Tomass Greiss, šīs līgas aizsargs Deniss Zaidenbergs un uzbrucējs Tobiass Rīders. Abas komandas iepriekšējo reizi tikās septembra sākumā, kad Vācija “Arēnā Rīga” uzvarēja Latviju izšķirošajā mačā par vietu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tāpat tās spēlēs vienā grupā arī pasaules čempionātā, savstarpējo maču aizvadot 16.maijā Ķelnē.

Boba Hārtlija trenētā komanda uz Vāciju devās 28 spēlētāju sastāvu – ar trim vārtsargiem, deviņiem aizsargiem un 16 uzbrucējiem. Pagājušajā nedēļā no izlases tika atskaitīti aizsargs Kristaps Zīle, kā arī uzbrucēji Mārtiņš Cipulis un Gatis Gricinskis, bet galējais sastāvs tiks nosaukts pēc pirmdienas cīņas, kad no kandidātu saraksta tiks svītroti divi uzbrucēji un viens aizsargs, jo pasaules čempionātam var pieteikt trīs vārtsargus un 22 laukuma spēlētājus. Latvijas izlase pieteiks astoņus aizsargus un 14 uzbrucējus.

Latvijas izlases kapteinis pasaules čempionātā būs Kaspars Daugaviņš, bet viņam būs četri asistenti – Jānis Sprukts, Artūrs Kulda, Kristaps Sotnieks un Lauris Dārziņš. Zīmīgi, ka arī Sprukts un Dārziņš iepriekš pasaules čempionātos ir pildījuši kapteiņa pienākumus.

Gatavojoties pasaules čempionātam Latvijas izlase aizvadījusi deviņas pārbaudes spēlēs, kurās izcīnījusi četras uzvaras. Vispirms ar 0:5 un 1:2 Rīgā tika zaudēts Krievijas olimpiskajai izlasei, pēc tam Daugavpilī EHC ietvaros ar 1:0 uzvarēta un ar 0:3 zaudēts Baltkrievijai, kam sekoja zaudējums ar 1:4 un uzvara ar 4:3 pēcspēles metienos pret Zviedriju.

Savukārt noslēdzošajos mačos savā laukumā ar 2:1 tika uzvarēta un ar 4:6 zaudēts Francijai, piedevām pēdējā mačā atvadas no valstsvienības piedzīvoja vārtsargs Edgars Masaļskis.

Lasi vēl