Komentāri
Vai Latvijai kopā ar Baltkrieviju būs iespēja rīkot 2021.gada pasaules čempionātu?
FOTO: https://www.facebook.com/minskriga2021

Piektdien Starptautiskās hokeja federācijas ikgadējajā kongresā tiks paziņota 2021.gada pasaules hokeja čempionāta norises vieta. Savas kandidatūras izvirzījušas Somija, kā arī Latvija kopā ar Baltkrieviju. 

Šodien kandidāti prezentēja savu piedāvājumu. Lai gan Baltkrievija un Latvija pasaules hokeja rangā ir zemāk par Somiju,  ar savu kaislīgo fanu palīdzību tās vēlas atkal iegūt pasākuma organizēšanas tiesības, šoreiz ar kopējas kandidatūras palīdzību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Esam daudz ieguvuši no 2006. un 2014.gada čempionātu rīkošanas un ar šo pieredzi vēlamies izdarīt vēl vairāk 2021.gada čempionātā, ” uzsver Baltkrievijas hokeja federācijas ģenerālsekretārs Sergejs Gončarovs.

“Es tiešām ticu Eiropai bez robežām, bet ar kaisli. Tā būtu lieliska pieredze pierādīt, ka Eiropa ir par kaisli, nevis robežām. Es ticu sociālajai atbildībai. Tas arī sevī iekļauj cenas faniem. Viņiem nebūs jāmaksā daudz. Pie mums alus maksā nedaudz vairāk par diviem eiro, Minskā tas pat maksā mazāku summu,” šādi savā runā izsakās Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Tikmēr Latvijas hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis atcerās 2006.gada čempionātu un uzsver fanu nozīmi. “Hokejs mūsu valstī ir ļoti mīlēts un esam pateicīgi Baltkrievijai, ka viņi uzaicināja mūs palīdzēt kandidatūrai. Ķelnē atradās aptuveni astoņi tūkstoši latviešu fanu, kuri atbalstīja komandu. Ceram, ka ar čempionāta palīdzību spēsim attīstīt hokeju mūsu reģionā.

Spēles paredzēts aizvadīt 2006.gada Rīgā un 2014.gada Minskas pasaules čempionātu vajadzībām celtajās arēnās. Šobrīd tās kļuvušas par KHL klubu Rīgas “Dinamo” un Minskas “Dinamo” mājvietām.

Somijas hokeja federācijas prezidentam Hari Numelam prezentācijā palīdzēja somu hokeja leģenda Saku Koivu. “Reprezentēt Somijas izlasi divas reizes savu fanu priekšā kā kapteinim ir bijis liels gods. Tā ir lieliska sajūta, kad visa valsts tevi atbalsta, ” izsakās Koivu.

“Hokejs ir būtiska somu dzīves veida sastāvdaļa un es varu garantēt, ka fani radīs lielisku atmosfēru ne tikai Somijas spēlēs, bet visā turnīrā kopumā. Mēs neesam lieli runātāji, bet ja darām, tad darām kārtīgi.”

Somijā spēles paredzēts aizvadīt Helsinkos un Tamperē, somu hokeja galvaspilsētā. Tampere čempionātu uzņēmusi piecas reizes-pirmo pasaules čempionātu 1965.gadā un turnīrus 1982., 1991., 1997. un 2003.gadā. 2021.gada čempionātu Tampere sagaidītu jaunā arēnā pilsētas sirdī. “Tā ir jauna, pasaules klases hokeja arēna, kas piedāvās labākos iespējamos apstākļus un pieredzi,” federācijas prezidents vēsta delegātiem. “Somija ir viena no drošākajām un stabilākajām valstīm pasaulē. Mēs varam piedāvāt labāko atmosfēru lieliskākajā vietā uz zemes.”

Par to, kur notiks čempionāts lems delegāti no 67 IIHF dalībvalstīm un starptautiskās federācijas padomes locekļi.

Lasi vēl