TEKSTA TIEŠRAIDE: PČ hokejā 2019. LATVIJA – ZVIEDRIJA

5 komentāri
REUTERS/SCANPIX

Latvijas hokeja izlase pirmdien pasaules čempionātā Slovākijā aizvadīs sesto spēli, 17:15 tiekoties ar pasaules čempioniem Zviedrijas hokejistiem.

Lai Latvijas izlase iekļūtu turnīra ceturtdaļfinālā, tai pamatlaikā jāuzvar Zviedrija un Norvēģija, un jācer, ka zviedri savā grupu turnīra pēdējā mačā pamatlaikā zaudēs Krievijai.

Latvija turnīru iesāka ar uzvaru 5:2 pār Austriju, pēc tam sekoja zaudējums 1:3 Šveicei, otrdien tika gūts panākums 3:0 pār Itāliju, ceturtdien ciesta neveiksme 3:6 pret Čehiju, bet sestdien – 1:3 pret Krieviju.

Tikmēr Zviedrija čempionātu sāka ar zaudējumu 2:5 Čehijai, pēc tam sekoja trīs pārliecinošas uzvaras pār Itāliju (8:0), Norvēģiju (9:1) un Austriju (9:1), bet sestdien sīvā cīņā ar 4:3 tika uzveikta Šveice.

Zviedrija ir Latvijas izlase biežākā pretiniece pasaules čempionātos. Abas izlases spēkojušās 15 reizes, Latvijai izcīnot tikai vienu uzvaru 2009.gadā pēcspēles metienu sērijā, vienam mačam noslēdzoties neizšķirti, bet 13 – ar Zviedrijas izlases uzvaru. Latvija ar Zviedriju pērn tikās ceturtdaļfinālā, latviešiem sīvā cīņā ciešot zaudējumu ar 2:3.