2 komentāri
TEKSTA TIEŠRAIDE: PČ hokejā 2018. 1/4 fināls. LATVIJA – ZVIEDRIJA 2:3! Spēle noslēgusies
Andre Ringuette/HHOF-IIHF Images

Latvijas hokeja izlase, pirmo reizi deviņu gadu laikā spēlējot pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, ceturtdien 21:15 Kopenhāgenā tiksies ar Zviedrijas komandu, kas šā gada turnīrā vēl nav piedzīvojusi zaudējumu.

Latvijas hokejisti vietu turnīra ceturtdaļfinālā nodrošināja otrdien izšķirošajā mačā ar 1:0 uzvarot mājinieci Dāniju. Uzvaras vērtos vārtus pirmā perioda vidū guva Andris Džeriņš.

Latvijas hokejisti ar zviedriem pasaules čempionātā tikušies 14 reizes, vienīgo uzvaru gūstot 2009.gadā, apakšgrupā pretiniekus pārspējot pēcspēles metienu sērijā (3:2). Tieši togad Latvija pēdējo reizi spēlēja ceturtdaļfinālā, kurā ar 2:4 tika atzīts Kanādas pārākumus.

No pārējām 13 spēlē viena noslēgusies neizšķirti, vienu reizi zaudēts pagarinājumā, bet pārējie 11 dueļi noslēgušies pamatlaikā ar Zviedrijas izlases uzvaru. Pērn pasaules čempionātā Zviedrijas izlases pārākums tika atzīts ar rezultātu 0:2.