Rodrigo Ābols: Pirmais gads Ziemeļamerikā bija grūts

Komentāri
Rodrigo Ābols: Pirmais gads Ziemeļamerikā bija grūts
Foto: F64

Pirmais gads Ziemeļamerikā latviešu hokeja uzbrucējam Rodrigo Ābolam bija grūts, aģentūrai LETA atklāja pats hokejists. Pērnvasar Ābolu Kanādas Hokeja līgas (CHL) jauno spēlētāju draftā izvēlējās Rietumu hokeja līgas (WHL) klubs Portlendas Winterhawks, kurā viņš aizvadīja šo sezonu.

Ābols šosezon 62 regulārā čempionāta spēlēs guva 20 vārtus un atdeva 29 rezultatīvas piespēles, kamēr izslēgšanas spēlēs viņam četrās cīņās viena rezultatīva piespēle.

“Uzskatu, ka šosezon varēju nospēlēt labāk. Pirmais gads Ziemeļamerikā bija grūts, nebija viegli aklimatizēties, jo jauna līga un biju prom no mājām. Sākumā viss bija jauns un interesants, bet tad jau iestājās rutīna un palika grūtāk. Tomēr pieredze ir iegūta, it kā viss labi, bet kopumā varēju labāk. Kaut ko atstāju uz galda neizdarītu,” stāstīja Ābols.

“Neko negribu pārmest trenerim, taču nedaudz šķita, ka spēlējam pārāk vienkārši pat junioru hokejam. Pārsvarā visu laiku metām ripu dziļumā. Sanāca tā, ka ar ripu tikpat kā nedraudzējāmies un spēlējām bez tās. Punkti pazuda sezonas otrajā daļā, jo mani noņēma no vairākuma pirmā virknējuma. Spēlē tās ir mīnus 5-6 minūtes, kuru laikā var gūt punktus,” secināja uzbrucējs.

Sezonas sākumā Ābols spēlējis uzbrucēju otrās maiņas centrā, taču pēc komandas biedru traumēšanās viņam vairāk sanācis spēlēt laukuma malās.

“Kā treneris uzsvēra, tad mums pirmajai maiņa jāspēlē pret pretinieku pirmo virknējumu. Manai maiņai vairāk bija jāspēlē pa malu, tāpēc tagad izlasē nav grūti pārslēgties. Klubā vairāk sanāca spēlēt pret pretinieku labākajiem hokejistiem. Tāpēc daudz nesanāca spēlēt uzbrukumā, jo bija jāaizstāvas pret citu komandu labākajiem spēlētājiem. Tur līmenis bija pietiekami augsts, pretī nāca spēcīgi puiši. Gribētu jau spēlēt centrā, kur kādu laiku neesmu spēlējis. Spēlēt malā ir vieglāk, jo atbildība ir mazāka nekā centram, taču izlasē, kur liks, tur arī spēlēšu,” uzsvēra Ābols.

Sezonas sākumā Winterhawks vienības rindas papildināja vēl viens latviešu uzbrucējs Rihards Bukarts, kurš pagājušajā nedēļā noslēdza amatieru pārbaudes līgumu ar Amerikas Hokeja līgas (AHL) komandu Portlendas Pirates.

“Sezonas sākumā bija grūti pierast, ka nevaru sarunāties ar kādu dzimtajā latviešu valodā. Bija jauki, ka Rihards pievienojās, jo bija ar ko parunāties latviski. Daudz gan kopā atpūsties nesanāca, jo bija tāds grafiks, ka no rīta skola, bet pēc tam notiek treniņš. Abi dzīvojām katrs savā viesu ģimenē,” stāstīja Ābols.

Pēc sezonas beigām Ābols pievienojās Latvijas izlases treniņnometnei. Pagājušajā nedēļā notikušajās divās pārbaudes spēlēs pret Dāniju uzbrucējs guva trīs vārtus un veica vienu rezultatīvu piespēli.

“Beidzot izdevās realizēt tos momentus, kas nesanāca sezonas laikā. Diezgan labi esmu saspēlējies ar komandas biedriem. Pērn bija tā, ka ar daudziem no izlases treniņnometnes dalībniekiem nebiju pazīstams, bet šogad jau visi savā starpā viens otru pazīstam, ir izveidojies draudzīgs kolektīvs. Lielu lomu nospēlēja arī tas, ka esmu atgriezies mājās pie ģimenes un draudzenes. Pozitīvas emocijas, apkārt ir visa dzīve, kas netraucē spēlēt hokeju. Par nākamo sezonu vēl nedomāju, tagad galvenais ir tikt izlases sastāvā,” teica Ābols.

“Personīgi man ir vieglāk pārslēgties no junioru uz pieaugušo hokeju, nevis otrādi. Pieaugušo komandās visi spēlē pareizi un viss ir pareizajās vietās. Nav tik haotisks hokejs, tāpēc nebija tik grūti. Pirmajā periodā pret Dāniju nedaudz bija tā, ka grūti atcerēties pieaugušo hokeju, bet pēc tam jau viss aizgāja normāli, nekritu ārā no bildes,” komentēja uzbrucējs.

Rodrigo tēvs Artis Ābols šosezon sāka kā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Toljati Lada galvenā trenera asistents, bet pēc neveiksmīgā sākumā pārņēma komandas vadības grožus. Atrodoties Toljati, Artis Ābols aktīvi sekojis dēla gaitām Ziemeļamerikā.

“Sezonas laikā viņš reizēm naktīs cēlās augšā, lai skatītos spēles un sniegtu savu komentāru. Ja labi nospēlēju, tad īpaši daudz ko viņš nekomentēja, bet, ja bija sliktāks sniegums, tad bija arī kāds skarbāks vārds. Ar mājiniekiem sanāca parunāties tikai no rīta un vakarā, jo, kad gāju gulēt, viņi cēlās augšā un otrādi,” atklāja Ābols.

Lasi vēl