Komentāri
Oļegs Sorokins: Federācijas prezidents runā daudz lieka un nepārdomāti
Foto: EPA/LETA

Latvijas hokejs pirms pasaules čempionāta nav iedomājams bez skandāliem. Tāds ir arī šis gads. Te Daugaviņš savā stilā pajoko, bet ne visi to saprot kā joku. Nu un, protams, lielais Jānis Sprukts pilnīgi ar tekstu uz A4 lapas sēž Overtime TV un stāsta, kas un kā.

Saistībā ar Jāni es vienmēr atceros vairākas situācijas pirms gadiem desmit, kad Lipmana kungs ar Jāni vēl runāja. Tad Kirovs, ienākot ģērbtuvē pēc labi padarīta darbiņa, bieži vien teica: “Nu ko Tu domā, Jāni?” Jā, ir bijuši brīži Latvijas hokeja vēsturē, kad pēdējā dienā :) viss ir salicies pa vietām, un var uzjautāt šo jautājumu pat Jānim Spruktam!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Starp Jāni un Lipmana kungu gan šis miers ilgi nav bijis, jo Jānis ir bezbailīgs taisnības cīnītājs, bet tādus jau nemīl, īpaši tie, pret kuriem notiek cīņa. Laikam jau pie tādiem cīnītājiem pieskaitu arī sevi, bet nu tomēr Jānis ir īpašs, bijis īpaši skaļš. Un, ja jūs prasīsiet man, tad teikšu, ka kaut kas ir jādara Latvijas hokeja labā, vienīgais ir ko tu dari un kā.

Vislielākā problēma hokejā ir mīkstčaulība, jo hokeja sabiedrība ir pārāk mīksta un bailīga, arī, jāsaka, ļoti atkarīga no federācijas labvēlības. Ir tāda sajūta, ka visi baidās, ka, ja kaut ko teiks pretī, nedabūs mildronātu :). Vienīgais, kurš runā ir federācijas prezidents, žēl tikai, ka runā par daudz, daudz lieka un pilnīgi nepārdomāti. Mums šajā sezonā vairākkārt ir piesolīti visdažādākie treneri no visām hokeja valstīm, Jānis Sprukts nosaukts par žuļiku, kurš turklāt ir sliktā sportiskā formā. Nez vai šāda komunikācija ir tāda, kas ļauj Latvijas hokejam attīstīties. Lai kā tas būtu, bet federācijas vadība nedrīkst nonievāt spēlētāju tikai par to, ka tas pastāsta par federācijas neizdarībām, nedrīkst apšaubīt spēlētāja vēlmi spēlēt izlasē, ja paši nav radījuši 100% drošus apstākļus spēlētājam tagadnes un nākotnes skatījumā.

Domāju, ka par daudzām lietām dažiem cilvēkiem federācijā pat nav ne mazākās saprašanas, tāpēc ir vajadzīgi cilvēki palīgos, nevis aizvainojums un atriebība – ja tu man tā, tad es tev šitā!

Man personīgi daudz vairāk gribētos pievērsties mūsu hokejam ikdienā, bet par to laikam citu reizi. Runājot par mūsu izlasi, priecē tas, ka norit diezgan kluss darbs. No treneru puses var tikai dzirdēt to, ka spēlētājiem tiek skaidrotas spēles sistēmas lietas, tās tiek pieprasītas treniņos, daudz tiek strādāts pie aizsardzības, apzinoties to materiālu, ar kuru jāstrādā. Domāju treneri zina, kas ir jādara, un palēnām iet vajadzīgajā virzienā.

Vai Latvijas hokejs degradējas, es nezinu, bet noteikti varu teikt, ka tas jau ilgi stāv uz vietas, un tas, pirmkārt, ir jāsāk apzināties tiem, kas to vada. Nevajag kautrēties jautāt jautājumus spēlētājiem, treneriem, apkalpojošajam personālam, vajag komunicēt, vajag sadalīt atbildības, lai federācijas prezidentam nav jāparaksta papīrs par slidu šņorēm vai pašu slidu pirkšanu kādam spēlētājam.

Atnākot uz jebkura līmeņa Latvijas izlases treniņiem, tev ir jāsajūtas īpaši, jo tu taču esi Latvijas izlases ģērbtuvē, nevis bomžu mājā bez logiem un durvīm. Nav jau, protams, tik traki, bet pārstāvēt valsti ir liels gods, un tas attiecas arī uz federāciju, jo federācija ir tā, kas var radīt šo nozīmīguma noskaņu – LATVIJAS IZLASES noskaņu, īpašo sajūtu, ka katrs spēlētājs ir LATVIJAS IZLASES kandidāts!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl