Masaļska atvadu mačā Latvija piekāpjas Francijai

Komentāri
Masaļska atvadu mačā Latvija piekāpjas Francijai
Foto: JEĻENA ĻEVŠINA

  Latvijas hokeja izlase, pieredzējušajam vārtsargam Edgaram Masaļskim aizvadot atvadu maču, sestdien pārbaudes spēlē savā laukumā ar 4:6 piekāpās Francijai.

Latvijas izlases labā vārtus šajā mačā, kas tika aizvadīts Eiropas Hokeja izaicinājuma turnīra (EHC) ietvaros, guva Ronalds Ķēniņš, brāļi Rihards un Roberts Bukarti, kā arī Andris Džeriņš.

Tāpat kā piektdienas mačā arī sestdien rezultātu jau pirmajā periodā atklāja Francijas izlase, kad izcēlās Nikolā Bešs. Pirmajās 20 minūtēs vārti tā arī vairs netika gūti, turklāt Latvijas valstsvienība demonstrēja blāvu sniegumu.

Foto

Jau pavisam citādāks hokejs bija otrajā trešdaļā. Latvijai joprojām bija problēmas ar vārtu gūšanu, kamēr pretinieki tās bija pilnībā pārvarējuši un 12 minūšu laikā guva četrus vārtus pēc kārtas, tādējādi panākot jau graujošo 5:0. Arī mājiniekiem pamazām radās vārtu gūšanas iespējas un otrā perioda izskaņā Ķēniņš un Rihards Bukarts īsā laikā divus vārtus atguva.

Sākoties trešajai trešdaļai, Masaļskis tika nomainīts pret otro šī mača vārtsargu Ivaru Punnenovu. Pieredzējušais hokejists izpelnījās lielas “Arēnas Rīga” skatītāju ovācijas. Tiesa, gandrīz uzreiz pēc Punnenova nākšanas laukumā viņš ielaida vārtus, kas Latvijai lika nonākt iedzinējos ar 2:6. Laukumā turpinājās gana atklāts hokejs, dažas minūtes vēlāk Robertam Bukartam un Džeriņam izdevās atgūt vēl divus vārtus, kas ļāva atjaunot intrigu šajā spēlē.

Arī šajā mačā abu komandu hokejisti izcēlās ar agresīvu spēli, kas noveda pie vairākiem noraidījumiem, bet noslēdzošajās minūtēs, cerot uz atspēlēšanos, Punnenovs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Latvijas valstsvienība izdarīja spiedienu uz Francijas komandas vārtiem, turklāt pretinieki vairākkārt nesekmīgi centās raidīt ripu tukšos mājinieku vārtos. Spraigā cīņā Latvija vārtus tā arī neguva un piedzīvoja rezultatīvu zaudējumu.

Masaļskis šajā mačā atvairīja vien 12 no 17 metieniem.

Pēc šīs spēles sekojošajos pēcspēles metienos arī uzvaru guva Francijas komanda.

Lasi vēl