1 komentārs
Lūk, kā Latvijas hokeja fani 2009. gadā Rīgas centrā svinēja vēsturisko uzvaru pār Zviedriju
F64

2009. gadā Šveicē notikušajā pasaules čempionātā Latvijas hokeja valstsvienība pirmo reizi vēsturē pārspēja spēcīgo Zviedriju, pārsteidzot sporta pasauli.

Toreiz Bernes pilsētā Latvija izcīnīja uzvaru pēcspēles metienos ar 3:2. Izšķirīgo “bullīti” realizēja Aleksandrs Ņiživijs, bet pamatlaikā ar vārtu guvumiem mūsējo rindās izcēlās aizsargs Krišjānis Rēdlihs un uzbrucējs Lauris Dārziņš.

Šis panākums palīdzēja Latvijai 2009. gadā iekļūt sacensību ceturtdaļfinālā, kur gan ar 2:4 nācās piekāpties Kanādai. Savukārt Zviedrija turnīru noslēdza ar bronzas medaļām.

Pēc vēsturiskā uzvaras Latvijas galvaspilsētas ielās izgāja simtiem līdzjutēju, tradicionāli apmeklējot Zviedrijas vēstniecību un Brīvības pieminekli.

FOTO

Apskati spēles momentus, kā Latvija toreiz uzvarēja Zviedriju!

Jau šovakar Latvija vēlreiz spēkosies pret Zviedriju, kas šā gada turnīrā septiņās spēlēs vēl nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu. Šī mūsējiem ir pirmā reize ceturtdaļfinālā kopš minētā 2009. gada. Spēles sākums paredzēts pulksten 21:15.