Tālajā 2009.gadā Latvijas hokeja izlase Bernē vienīgo reizi oficiālajos turnīros uzvarēja šobrīd jau divkārtējo olimpisko un desmitkārtējo pasaules čempioni Zviedriju.

Pirmajā periodā zviedrus vadībā izvirzīja Linuss Umarks. Otrās trešdaļas vidū ar tālmetienu vārtu augšējā stūrī rezultātu izlīdzināja Krišjānis Rēdlihs, bet trešdaļas pēdējā minūtē Latviju vadībā izvirzīja Lauris Dārziņš. Trešajā periodā Magnus Johansons rezultātu izlīdzināja un gan pamatlaiks, gan pagarinājums beidzās neizšķirti 2:2.

Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargāja Edgars Masaļskis, bet pēcspēles metienos viņa vietā stājās Sergejs Naumovs, savukārt izšķirošo “bullīti” realizēja Aleksandrs Ņiživijs.

Pēc Latvijas izlases uzvaras vairāki simti līdzjutēju bija izgājuši Rīgas ielās, kā arī sanākuši pie Brīvības pieminekļa un Zviedrijas vēstniecības. Pie vēstniecības sapulcējās vairāk nekā 100 fanu, nodziedāja Latvijas valsts himnu un pie ieejas nolika ziedus.