Komentāri
Latvijas hokeja izlasei pārbaudījums pret mobilizēto Vācijas valstsvienību
Foto: LETA

Latvijas hokeja izlase, noslēdzot savu sagatavošanās posmu pirms pasaules čempionāta, šodien viesos aizvada pirmspēdējo pārbaudes spēli, viesos tiekoties ar Vācijas valstsvienību. Spēle Bītigheimas pilsētā svētdien sāksies plkst.21.15 pēc Latvijas laika un tiešraidē to translēs LTV7.

Boba Hārtlija trenētā komanda uz Vāciju devās 28 spēlētāju sastāvu – ar trīs vārtsargiem, deviņiem aizsargiem un 16 uzbrucējiem. Ceturtdien no izlases tika atskaitīts aizsargs Kristaps Zīle, kā arī uzbrucēji Mārtiņš Cipulis un Gatis Gricinskis.

Latvijas un Vācijas izlases pirmdien Rāvensburgā aizvadīs vēl vienu pārbaudes maču, pēc kura Hārtlijs izšķirsies par galīgo sastāvu, kur dosies uz pasaules meistarsacīkstēm, kurās Latvija apakšgrupu kārtā spēlē Ķelnē. Hārtlijs pirms gaidāmajām cīņām norādīja, ka no kandidātu saraksta vēl tiks svītroti divi uzbrucēji un viens aizsargs, jo pasaules čempionātam var pieteikt trīs vārtsargus un 22 laukuma spēlētājus, līdz ar to Latvijas izlase pieteiks astoņus aizsargus un 14 uzbrucējus.

Latvijas izlases kapteinis pasaules čempionātā būs Kaspars Daugaviņš, bet viņam būs četri asistenti – Jānis Sprukts, Artūrs Kulda, Kristaps Sotnieks un Lauris Dārziņš. Zīmīgi, ka arī Sprukts un Dārziņš iepriekš pasaules čempionātos ir pildījuši kapteiņa pienākumus.

No potenciālajiem izlases līderiem komandai pasaules čempionātā nevarēs palīdzēt aizsargi Oskars Bārtulis un Krišjānis Rēdlihs, kā arī uzbrucēji Miķelis Rēdlihs un Mārtiņš Karsums, kuriem ir veselības problēmas. Karsums gan centās atgūties pēc ceļgala tīrīšanas operācijas, kāda viņam tiek veikta jau kārtējo pavasari. Viņš bija kopā ar izlasi, aizvadot individuālus treniņus uz ledus, tomēr uzbrucējs apzinājās, ka līdz čempionātam nespēs atgūt sportisko formu, tāpēc arī šoreiz viņš planētas meistarsacīkstēs nespēlēs.

Gatavojoties pasaules čempionātam Latvijas izlase astoņās pārbaudes spēlēs ir izcīnījusi trīs uzvaras. Vispirms ar 0:5 un 1:2 Rīgā tika zaudēts Krievijas olimpiskajai izlasei, pēc tam Daugavpilī Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) ietvaros ar 1:0 uzvarēta un ar 0:3 zaudēts Baltkrievijai, kam sekoja zaudējums ar 1:4 un uzvara ar 4:3 pēcspēles metienos pret Zviedriju. Savukārt pagājušajā nedēļā “Arēnā Rīga” ar 2:1 tika uzvarēta un ar 4:6 zaudēts Francijai, piedevām pēdējā mačā atvadas no valstsvienības piedzīvoja vārtsargs Edgars Masaļskis. Arī spēles ar Vāciju notiks EHC ietvaros, kur Latvija pirms svētdienas cīņas ar astoņiem punktiem ir septītajā vietā

Lasi vēl