Girgensons noilgojies pēc pasaules čempionāta

Komentāri
Girgensons noilgojies pēc pasaules čempionāta
Foto: LETA

Pasaules čempionāts hokejā ir viens no pozitīvajiem brīžiem pēc sezonas, uzskata Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Bufalo “Sabres” uzbrucējs Zemgus Girgensons.

Girgensonam pēc šīs sezonas noslēdzas pērn rudenī parakstītais viena gada līgums, taču viņš saglabās ierobežoti brīvā aģenta statusu, tāpēc “Sabres” latvietim varēs izteikt kvalifikācijas līguma piedāvājumu. “Par savu statusu komandā patlaban nedomāju, prioritāte ir pasaules čempionāts. Redzēsim, kas notiks vasarā,” pauda Girgensons. “Forši atgriezties izlasē, satikt visus čaļus. Čempionāts ir viens no pozitīvajiem brīžiem pēc sezonas.”

Girgensons pagājušajā nedēļas nogalē ieradās Latvijā un pirmdien aizvadīja pirmo treniņu ar valstsvienību. Izlasei atlikušas vēl divas pārbaudes spēles, bet 6.maijā tā aizvadīs pirmo cīņu pasaules čempionātā. “Ielidoju sestdien Latvijas un Francijas spēles laikā, aizgāju to paskatīties. Vakar bija brīvdiena, kurā mēģināju atpūsties,” pēc pirmā treniņa pauda Girgensons. “Pēc sezonas ilgu laiku atpūtos, tāpēc šī ir pirmā īstā diena uz ledus. Bija diezgan grūti, tomēr līdz čempionātam vēl ir daudz laika, tā kā viss būs kārtībā.”

Kā stāstīja Girgensons, pēc sezonas beigām, kas bija 9. aprīlī, viņš pāris reižu aizgājis uz trenažieru zāli, bet pēdējās divās dienās pirms izlidošanas uz Latviju arī nedaudz paslidojis. Aizvadītajā sezonā Girgensons 75 mačos izcēlās ar septiņiem vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kā arī negatīvu lietderības koeficientu -7. Šī bija viņa mazrezultatīvākā NHL sezona karjerā, no iepriekšējās sezonas, kas arī nebija pārāk veiksmīga, atpaliekot par diviem punktiem.

Tikmēr “Sabres” komanda kārtējo reizi palika ārpus dalības Stenlija kausa izcīņā. “Šosezon spēlēju diezgan stabili. Taču, kā zināms, punktu nebija tik daudz. Savainojumi nav īsti attaisnojums. Žēl arī, ka komanda labāk nenospēlēja,” sezonu īsumā rezumēja Girgensons. Pēc sezonas no “Sabres” komandas galvenā trenera amata tika atlaists Dens Bailsma, bet ģenerālmenedžera pienākumus vairs nepildīs Tims Marejs.

“It kā Marejam patiku, Bailsmam arī. Nevienam pret mani nekā nebija,” teica Girgensons, tomēr nenoliedza, ka laukumā būtu vēlējies pavadīt vairāk laika. “Tā tika nolemts, kur un cik man bija jāspēlē. Īsti nav par ko pārdzīvot.” Girgensonam pēc šīs sezonas beidzas pērn rudenī parakstītais viena gada līgums, taču viņš saglabās ierobežoti brīvā aģenta statusu, tāpēc “Sabres” latvietim varēs izteikt kvalifikācijas līguma piedāvājumu.

“Pirmais treniņš Boba Hārtlija vadībā bija diezgan grūts. Man bija pirmā diena, bet viss notika aktīvi, intensīvi, ar maz pārtraukumiem,” teica uzbrucējs.

Lasi vēl