Daugaviņš: Torpedo ir laba komanda, ar kuru iespējams pacīnīties arī par kaut ko lielāku

Komentāri
Daugaviņš: Torpedo ir laba komanda, ar kuru iespējams pacīnīties arī par kaut ko lielāku
Foto: LETA ()

Ņižņijnovgorodas Torpedo komandā ir patīkami spēlēt, jo tā ir laba vienība, ar kuru ir iespējams pacīnīties arī par lielākiem panākumiem, komentējot līguma pagarināšanu ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu, aģentūrai LETA trešdien sacīja Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Jau ziņots, ka Daugaviņš un Torpedo, kuru trenē Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns, otrdien vienojās par jaunu līgumu uz nākamajām divām sezonām. Latvijas hokejists neslēpa, ka viņam bijuši arī citi piedāvājumi, kurus uzbrucējs arī izskatījis, tomēr neslēpa gandarījumu, ka izdevies vienoties tieši ar Torpedo.

“Tagad, kad līgums ir noslēgts, prāts būs mierīgāks un visas savas domas varēšu koncentrēt tikai Latvijas izlasei. Sarunās ar Torpedo pagāja kāds mēnesis, taču tagad esam vienojušies, jo abas puses viena otrai panāca pretī. Domāju, ka abas puses ir arī apmierinātas,” smejot sacīja Daugaviņš.

Viņš jau iepriekš neslēpa, ka labprāt paliktu Ņižņijnovgorodas komandā, un līdzīgu vēlmi pauda arī kluba vadība un tās galvenais treneris Skudra. “Par iespējām palikt interesējos arī pats, lai gan man bija arī citi piedāvājumi un varianti. Tomēr labi, ka palieku, jo Ņižņijnovgorodā bija patīkami spēlēt, jo komanda ir laba un ar to ir iespēja par kaut ko pacīnīties, kas ir pats galvenais,” skaidroja Daugaviņš.

Finansiālā ziņā jaunā vienošanās ir līdzīga iepriekšējai. “Pie algas nedaudz piemeta klāt, bet plus mīnus ir tas pats, kas iepriekš, tāpēc ir labi, esmu apmierināts,” piebilda viens no valstsvienības līderiem.

Daugaviņa domas tagad ir veltītas izlasei, ar kuru viņš gatavojas nu jau savam devītajam pasaules čempionātam, kas 6.maijā sāksies Krievijā.

“Mums līdz čempionātam ir palikušas divas pārbaudes spēles, kurās krasi jāuzlabo sava spēle, lai pirms braukšanas uz Maskavu būtu pārliecība, ka esam sasnieguši to līmeni, ko vēlamies. Svarīgi, lai, braucot uz čempionātu, nav sajūtas, ka vēl daudz kas jāuzlabo komandas spēlē, tāpēc gaidāmajos divos mačos ar Šveici ir kārtīgi jānospēlē,” uzskata 27 gadus vecais uzbrucējs.

Trešdien izlases treniņā viņš darbojās vienā maiņā ar Zemgu Girgensonu, kurš izlasē ir vienīgais Nacionālās hokeja līgas (NHL) hokejists. “Zemgus ir pasaules klases spēlētājs, un ar tādiem vienmēr ir viegli spēlēt kopā. Domāju, ka viņam pēc visiem pārlidojumiem bija daudz grūtāk, jo pēdējo spēli Zemgus aizvadīja gandrīz pirms divām nedēļām. Taču domāju, ka spēlēs ar Šveici viņš paspēs kārtīgi ieskrieties pirms čempionāta,” par partneri bilda Daugaviņš.

Trešais uzbrucējs šajā virknējumā trešdien bija Rodrigo Ābols. “Sākotnēji bija plānots Miks Indrašis, taču viņam nedaudz savilka muguru, tāpēc pagaidām spēlēsim kopā ar Ābolu,” neplānotās izmaiņas komentēja Daugaviņš.

Uzbrucējs atzina, ka vislielāko progresu izlasei vajadzētu panākt spēlē skaitliskajā vairākumā. “Pagaidām spēle tajā īsti nevedas, jo, kā es saku, šobrīd ir kaut kā sakritis, ka mēs neesam ar “pareizajām rokām”. Vairākums ir jāatstrādā, lai būtu iespējas arī metieniem ne tikai no neērtām pozīcijām. Pagaidām mums tā trūkst,” atzina Daugaviņš.

Pēdējās divās dienās izlases spēlētājiem vairs netiek dota tik liela fiziskā slodze, tomēr iepriekš ieguldītais darbs vēl ir jūtams.

“Personīgi es vēl ļoti labi jūtu, ka ir bijuši nopietni fiziskie treniņi, jo kājas vēl pat nav tuvu 50% tam, kā gribētos. Tāpēc divos mačos ar Šveici ir jāizskrienas, lai pēc tam izietu jau uz “top” formu,” Daugaviņš ir pārliecināts, ka svaigums ķermenī un spēks kaulos līdz čempionātam atgriezīsies.

Lasi vēl